سومین کنگره حزب ندای ایرانیان در محل سالن همایش‌های صداوسیما

 

 

 

 معاون اجرایی حزب ندای ایرانیان از برگزاری سومین کنگره حزب ندای ایرانیان در ۵ مرداد ماه در مرکز همایش های صدا و سیما خبر داد.

 علی بختیاری معاون اجرایی حزب ندای ایرانیان و رئیس ستاد برگزاری سومین کنگره این حزب عصر شنبه طی نشست خبری که در محل ساختمان حزب ندا برگزار شد به تشریح برنامه‌ها و جزئیات سومین کنگره این حزب پرداخت.

وی افزود: انتخاب اعضای شورای مرکزی نوین، انتخاب اعضای هیاتداوری و بازرسی و انتخاب دبیرکل به دستور کار سومین کنگره حزب ندای ایرانیان خواهد بود.

بختیاری اضافه کرد: تقریبا ۲ ماه تیم اجرایی متشکل از ۳۵ نفر از اعضای حزب در ارکان مختلف جمع شده و در قالب تیم اجرایی کارهای کنگره را صورت می‌دهند.

معاون اجرایی حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه ۵ مردادماه (پنجشنبه هفته جاری) کنگره حزب ندای ایرانیان برگزار می‌شود، گفت: حزب ندای ایرانیان از بدو تأسیس به صورت منظم کنگره‌های خود را برگزار کرده و هر ۲ سال یکبار براساس اساسنامه مکلق به برگزاری انتخابات است.

وی ضمن اعلام خبر الکترونیکی برگزار شدن انتخابات درون تشکیلاتی این حزب در سومین کنگره حزب ندای ایرانیان خاطرنشان کرد: حزب ندای ایرانیان دارای ۷ هزار و ۴۳۰ عضو رسمی و آزمایشی است که ۴۴۰ نفر براساس تصمیم کمیته تشکیلات حزب واجد شرایط حق رأی هستند و کنگره سوم حزب نیز با حضور دو سوم از این ۴۴۰ نفر رسمیت می‌یابد و کار خود را می‌تواند آغاز کند.

رئیس ستاد برگزاری سومین کنگره حزب ندای ایرانیان با اشاره به مدعوین سیاسی در این کنگره اظهارداشت: ما هم مشابه کنگره دیگر احزاب سیاسی مراسم افتتاحیه خواهیم داشت که برای مراسم افتتاحیه از شخصیت‌ها و چهره‌های سیاسی، دبیران کل احزاب، نمایندگان مجلس و همه کابینه دولت دعوت کرده‌ایم و بسیاری از دوستان اطلاع داده‌اند که شرایط حضور خواهند داشت و برخی‌ها هم به دلیل تداخل زمانی با جلسات اعلام کرده‌اند که نمی‌توانند حضور یابند.

بختیاری می‌گوید که از صفر تا صد هزینه سومین کنگره حزب ندای ایرانیان توسط اعضای حزب تأمین شده و این کنگره با پرداخت حق عضویت اعضاء برگزار می‌شود.

وی به ارائه توضیحات بیشتری پرداخت و گفت: از یک ماه پیش کمپینی از سوی اعضای حزب برای متقبل شدن کنگره سراسری راه‌اندازی شد و ما متعهد هستیم که بعد از برگزاری کنگره شفافیت مالی خود را اعلام کنیم و به عبارتی بگوییم که هزینه‌ کنگره چه مقدار بوده است.

معاون اجرایی حزب ندای ایرانیان در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه سخنران اصلی سومین کنگره حزب ندای ایرانیان چه افرادی هستند، خاطرنشان کرد: محمد رضا عارف سخنران اصلی کنگره است و مجید فراهانی و خرازی نیز در این همایش حضور دارند.

بختیاری در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این اساس که شنیده شده که قرار است دهه هفتادی‌ها نیز وارد شورای مرکزی حزب شوند نیز تصریح کرد: در آستانه سومین کنگره حزب ندای ایرانیان، کمپین دهه هفتادی‌ها راه‌اندازی شد که ما هم از این قضیه استقبال خواهیم کرد، به عبارتی دهه هفتادی‌ها نیز می‌توانند برای عضویت در شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان نامزد شوند اما حزب ندای ایرانیان از ابتدا متشکل از جوانانبوده و شعار جوان گرایی را مطرح کرده است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه برخی از اعضای سابق حزب مطرح کرده‌اند که حزب ندای ایرانیان گرفتار انحصارطلبی شده است، گفت: اگر ما گرفتار انحصارطلب شده بودیم مجال رشد در درون حزب صورت نمی‌گرفت اما ما در سومین کنگره سه فراکسیون، سرو، آسا و آرمان را خواهیم داشت و وجود این فراکسیون‌ها نشان می‌دهد که چیزی به نام انحصار موجود نیست.

معاون اجرایی حزب ندای ایرانیان با تاکید بر اینکه نماد سومین کنگره حزب ندا را ققنوس انتخاب کرده‌ایم، بیان کرد: ققنوس به معنی زایش مجدد و پرواز به سمت بالا و تعالی است. به عبارتی پس از هر انتخاباتی که پیش می‌آید ققنوس با زایشی نوین و با ساختاری چابک‌تر و منسجم‌تر برای پرواز آماده می‌شود.

رئیس ستاد برگزاری سومین کنگره حزب ندای ایرانیان در مورد  انتقادبرخی از احزاب اصلاح‌طلب به شورای سیاست‌گذاری گفت: فقط دیکته ننوشته است که غلط ندارد. شورای سیاست‌گذاری باید بین ۸۰۰ گزینه ۲۱ نفر را برای لیست شورای شهر تهران انتخاب می‌کرد که این کار سختی بود. ما (حزب ندا) در راستای تعامل و مدارا با کلیه جریانات پیش می‌رویم و شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

بختیاری در همین زمینه خاطرنشان کرد: ما انتقاداتخودمان را به صورت مکتوب در برخی مقوله‌ها به شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان متذکر شده‌ایم بنابراین وقت جدایی از شورای سیاست‌گذاری اصلاح طلبان را نداشته‌ایم و البته شورای مرکزی نوین حزب ندای ایرانیان در آینده تصمیم می‌گیرد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه‌های خود را به دولت اعلام داشته‌اید یا خیر، اظهارداشت: ما دنبال پوست‌اندازی دولت و توجه به طیف جوانان  هستیم. میانگین سن جمعیت کشور ۲۹ درصد است و میانگین سنی کابینه دولت ۶۱ درصد یعنی میانگین سنی دولت نسبت به جمعیت کشور ۲ برابر بیشتر است. بنابراین ما از بدو تأسیس حزب شعار جوان گراییرا داده‌ایم و از جوان‌گرایی نیز حمایت می‌کنیم.

معاون اجرایی حزب ندای ایرانیان تأکید کرد: ما در زمینه جوان گرایی رایزنی‌هایی را با دولت مبنی بر توجه دولت به مدیریت جواننه  لزوماًحزب ندای ایرانیان داشته‌ایم تا بتوان مطالبات و خواسته‌های قشر جوان پیگیریشود.

وی دلیل حمایت حزب ندای ایرانیان از قشر جوانرا برنامه‌ محور بودن این قشر عنوان و تصریح کرد: باید مطالبات قشر جوانرا جدی گرفت.

 

 

 پنجشنبه 5 مرداد 1396  8:4

آخرين تاريخ بازديد : دوشنبه 27 خرداد 1398  4:23:2
تعداد بازديد از اين خبر : 7690
 
   copyright 2009-2010, all right reserved. WWW.KHARAZI.IR نقشه سایت        سایتهای مرتبط        تماس با ما