واکنش به انتشار فایل صوتی دکتر ظریف
 اقتصادنیوز نوشت: صادق خرازی که سابقه رفاقت چندین ساله با سردارشهید سلیمانی داشته و از دوستان ظریف است درباره فایل صوتی منتشر شده گفت: باید دید این فایل صوتی با چه هدف و نیتی منتشر شده است.

صادق خرازی، چهره شاخص اصلاح طلب که سابقه چند دهه رفاقت با سردار سلیمانی و ظریف را دارد در پاسخ به این سوال که آیا حیات سیاسی ظریف با انتشار این فایل به پایان رسیده است، گفت:  انتشار این فایل صوتی از آقای ظریف، کار غیر متعارفی بود. باید در سیستم حفاظت کشور نظارتی به وجود بیاید.

بخش هایی از گفتگوی صادق خرازی با اکوایران را بخوانید؛

*من راجع به صغری و کبری مطالب آقای ظریف صحبتی ندارم. ایشان وزیر امور خارجه و برگزیده نظام بوده و خودشان باید پاسخ بدهد و حتما هم پاسخ دارند.

*درباره اینکه چطور چنین فایلی پخش شده است؛ باید رسیدگی شود. بسیاری از آقایان هستند که در همین کشور ما مطالبی را برای تاریخ بیان می کنند و تاریخ شفاهی نیز بر همین منظور تنظیم شده و افراد تاریخ را برای آینده بیان می کنند. در دنیا هم این موضوع متعارف است. 

 *نمی دانم این گفتگو و پروژه‌ آقای ظریف در چه بستری انجام شده است و خودشان باید توضیح بدهند. باید دید علت پخش این صحبت‌ها چه بوده است.

*در جلسات صحبت‌های بسیاری می شود. باید دید که این گفتگو با چه هدف و نیتی بوده است.

*قطعا آقای ظریف مرزهای ملی را به خوبی تشخیص می دهند و قطعا هدف ایشان خدایی ناکرده تعرض به شخصیت ممتاز و بی‌نظیر شهید ماندگار قاسم سلیمانی نبوده است. باید آقای ظریف از سفر بازگردند و منتظر توضیح ایشان بمانیم.

فرصت طلبی نکنیم

*طبیعی است که بین وزارت خارجه و نهادهایی که ماموریت برون مرزی دارند؛ اختلافاتی همیشه وجود دارد. این اختلافات هم به گذشته، حال و حتی به آینده ارتباطی ندارد و من فکر می کنم که حتی در آینده اختلافات بیشتر باشد. اینکه ما اختلافات را وارد جدول بندی سیاست داخلی کنیم، فرصت طلبی کرده و تبدیل به انتقام گیری کنیم؛ کار اخلاقی و درستی نیست.

واکنش صادق خرازی به انتشار فایل صوتی ظریف: او از عاشقان به سردار سلیمانی است /فرصت طلبی نکنیم

ظریف از ارادتمندان به شهید سلیمانی بود

*به ضرس قاطع می گویم که آقای ظریف یکی از عاشقان و ارادتمندان شهید سلیمانی بودند. بارها و بارها اگر در یک موضوعی اختلاف دیدگاه وجود داشت، ایشان با همه خضوع و خلوص برای همکاری، تفاهم و گفتگو داوطلب بودند.

*اصلا شخصیت شهید سلیمانی قابل مناقشه نیست. شهید سلیمانی بر قله‌ای از معرفت و تشخص ایرانی قرار دارد و آقای ظریف بیش از هرکسی بر این موضوع معتقد هستند. 

چگونه اطلاعات محرمانه درز پیدا می کنند یا به سایت نطنز دسترسی پیدا می کنند؟

*کشور نیازمند به یک بازنگری اساسی راجع به اینکه چطور اینگونه اطلاعات مهم درز می کند، چگونه اطلاعات هسته ای درز پیدا کرده یا اطلاعات اتمی ایران لینک پیدا می کنند؟ چگونه می توانند به سایت نطنز دسترسی پیدا کنند؟ چگونه می توانند به اطلاعات فوق سری که برای ثبت در تاریخ شفاهی ضبط شده بود، دست پیدا کنند؟

ماجرای جلسه محرمانه درباره شهید بهشتی

*به خاطر دارم یک موضوعی به شهید بهشتی مرتبط بود و شایعاتی مبنی بر دیدار شهید بهشتی با برخی از مقامات آمریکایی در قبل از انقلاب مطرح شده بود. البته این ملاقات با هماهنگی حضرت امام و شورای انقلاب بوده است.پس از اشغال سفارت آمریکا اسنادی بدست آمد و بزرگان سیاسی آن زمان که اکثرا از دنیا رفته‌اند؛ جلساتی برگزار کردند و اگر مطالب آن روز را منتشر کنند؛ شاید سبب فرصت‌طلبی و انتقام گیری ناجوانمردانه از شهید بهشتی و دیگران  شود. با تاریخ نگاری و تاریخ شفاهی نمی توان این گونه برخورد کرد.

پیش داوری و عجله نکنیم، منتظر توضیحات ظریف باشیم

*حتما آقای ظریف پس از بازگشت از سفر، توضیحات خوبی خواهند داشت. نباید عجله و پیش داوری کنیم؛ کار درستی نیست. 

*سردار سلیمانی اسطوره‌ای بر شبستان تاریخ ایران، اسطوره‌ای بر شبستان همه مجاهدهای یک ملت، اسطوره‌ای ماندگار بر شبستان همه معاریف و مشاهیر بزرگ منش که در تاریخ این سرزمین درخشیدند، است. وزیر امور خارجه هم شخصیتی است که نماد حرمت، احترام و فرهنگ کشوراست و باید حرمت داری کرد. سه شنبه 7 ارديبهشت 1400  10:25

آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 9 فروردين 1402  7:56:6
تعداد بازديد از اين خبر : 1156
 
   copyright 2009-2010, all right reserved. WWW.KHARAZI.IR نقشه سایت        سایتهای مرتبط        تماس با ما