همسر «شریعتی» جایزه «امین‌پور» را به خانواده‌ «قیصر» اهدا کرد

درمراسم یادبود قیصرامین پور در دانشگاه تهران
همسر «شریعتی» جایزه «امین‌پور» را به خانواده‌ «قیصر» اهدا کرد
خبرگزاری فارس: «پوران شریعت رضوی» همسر مرحوم «علی شریعتی» جایزه‌ای را که سال گذشته از طرف «قیصر امین‌پور» دریافت کرده بود، به همسر و دختر این شاعر اهدا کرد.

به گزارش خبرنگار ادبی فارس، در مراسمی با عنوان «روز مبادا» که عصر سه شنبه 6 آذر در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران به همت انجمن اسلامی این دانشکده برگزار شد، چهره‌های سیاسی، هنرمندان، شاعران، دانشجویان و خانواده قیصر امین‌پور درنخستین ماه از دست دادن این شاعر و استاد دانشگاه درباره ابعاد مختلف شخصیت وی صحبت کردند.
در این مراسم پوران شریعت رضوی همسر مرحوم شریعتی، جایزه‌ای را که سال گذشته قیصر امین‌پور به خانواده شریعتی اهدا کرده بود، به خانم «اشراقی» همسر و «آیه» دختر قیصر اهدا کرد.
در قسمتی از برنامه، مجری مراسم گفت که برنامه را به‌دست مجری توانمندی خواهد سپرد و او برنامه را ادامه می دهد. حاضران که قدری غافگیر شده بودند، با پخش فیلمی مواجه شدند که در آن قیصر امین‌پور از ارادت خود نسبت به دکتر شریعتی سخن می‌گفت و در آن از همسر شریعتی دعوت کرد تا جایزه چلچراغ را به او اهدا کند.
قیصر امین‌پور سال گذشته این جایزه را در نخستین جشن نشریه چلچراغ دریافت کرده بود و از آنجا که در طول زندگی هدیه قبول نمی‌کرد به خاطر ارادت به مرحوم شریعتی آن را به خانواده آن مرحوم تقدیم کرده بود.
در این مراسم همچنین حجت الاسلام «سید محمد خاتمی» رئیس مرکز بین‌المللی گفت‌و‌گوی تمدن‌ها جایزه ویژه قیصر امین‌پور را به خانواده وی تقدیم و در سخنان کوتاهی درباره وجهه شعری قیصر امین‌پور صحبت کرد.
در این مراسم که حدود 4 ساعت به طول انجامید، «حسام الدین سراج» خواننده، «فاطمه راکعی» شاعر و مدیر عامل انجمن شاعران ایران، «ساعد باقری» شاعر و عضو هیأت مدیره این انجمن، «بیوک ملکی» شاعر ، «محمد دهقانی» و «روح الله هادی» از اساتید دانشکده ادبیات دانشگاه تهران به ایراد سخنرانی پرداختند.
همچنین به غیر از سخنرانان چهره‌هایی چون «هادی خانیکی»، «فریدون عموزاده خلیلی»، «الهه کولایی»، «صادق خرازی»، «هاشم آغاجری»، «افشین علاء»، همسر، دختر و پدر زن قیصر امین‌پور حضور داشتند.
شعرخوانی شاعران جوان نیز از دیگران برنامه‌های مراسم «روز مبادا» بود که در خلال سخنرانی‌ها انجام شد. شاعران جوانی چون «محسن رضوانی»، «سمیه انصاری»، «قربان ولی‌ای»، «وحید عیدگاه»، «مریم عندلیب»، «سمیه نوروزی»، «جواد سلطانی»، «سودابه مهیجی»، «سعید توکلی»، «حامد عسکری»، «وجیهه خدانظر»، «فاطمه سالاروند»، «محمد مهدی نقیبی»، «امید مرزبان» و «گروس عبدالملکیان» به قرائت سروده‌های خود که عمدتا درباره قیصر امین‌پور بود، پرداختند.
در طول این مراسم سالن دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران پر از جمعیت بود و عده‌ای که پشت درهای سالن بودند، فیلم مراسم را در راهروهای دانشکده از طریق تلویزیون به صورت زنده می دیدند.
اجرای موسیقی سنتی توسط گروه «نصیر» و همچنین اجرای آوار کوتاهی توسط حسام الدین سراج که بدون موسیقی زمینه اجرا شد، از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.سه شنبه 6 آذر 1386  11:36

آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 3 خرداد 1402  21:8:22
تعداد بازديد از اين خبر : 6475
 
   copyright 2009-2010, all right reserved. WWW.KHARAZI.IR نقشه سایت        سایتهای مرتبط        تماس با ما