در جامعه اصلاحات هیچ اختلافی نداریم
  همایش اصلاحات و مجلس آینده با حضور دکتر صادق خرازی رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان، همراه با تلاوت آیاتی از قران مجید و پخش سرود ملی  جمهوری اسلامی ایران عصر امروز ، یک شنبه، در کانون طه گرگان، در جمع اصلاح طلبان استان و همچنین اعضای این حزب برگزار شد.

نماینده پیشین ایران در سازمان ملل متحد با  تبریک آغاز ربیع الاول و نگاهی به جایگاه گرگان در تاریخ تحول اندیشه ایران در دوران  آشفتگی های دینی و سیاسی معاصر و همچنین نگاه به تاریخ هفت هزار ساله این منطقه، قومیت ها و اقوام و را وارثان فرهنگ ها و مذاهبی با همزیستی مسالمت آمیز دانست.

خرازی، مهمترین دغدغه انسان امروز در زوایای پنهان و آشکار را امنیت و همزیستی عنوان کرد و گفت: گرگان نمونه اعلی  و پر رمز و راز این واقعیت در متن سرزمین ایران است. این سرزمین روزگاری سینه ای ستبر در برابر هجوم بیگانگان به ایران بوده است. مردم ایران در این سرزمین سپر امنیت کشور بودند.

 او گلستان را در زمینه اصلاح طلبی نیز خاص عنوان کرد و ادامه داد: هیچ استانی در کشور به این اندازه آمیخته با  چهره های اصلاح طلب دین دار نیست. این نقطه عطف بی بدیل و کم نظیری است.

 رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در مورد شخصیت آیت الله نور مفیدی گفت: غروب و ظهور هر شخصیتی می تواند جامعه  را متاثر از خود سازد. شخصیت هایی چون شهید مطهری و بهشتی نمونه ای از آن است. در گلستان هم ، نمونه ای از این چهره ها، شخصیت روحانی معتبر حوزه علمیه و درد آشنای این مردم، یار امام و یار بزرگانی چون شهید باهنر و رجایی آیت الله سید کاظم نور مفیدی است.

 

او پس از اشاره به علمای شهیر اهل سنت در بخشی دیگر به بیان علل موجبه ایجاد احزاب به ویژه ندای ایرانیان گفت: عزیزان تحولات سیاسی و اجتماعی کشور، هشت سال تمام تلخ ترین و دردمندانه ترین ایام را به مردم ایران تحمیل کرد. روزگاری که برای تقویت ایمان مردم شعارهای آسمان کوب می دادند. روزگاری که مدعی بودند می توانند مدیریت جهانی بکنند و پیشرفت و امنیت را به هم گره بزنند. امروز می شود آزاده سخن گفت. اما این گونه نبود. بسیاری از یاران در حبس بودند و هستند. آیا می توان با چنین شرایطی کار سیاسی کرد؟ آیا کار حزبی مورد استقبال قرار خواهند گرفت؟ اینها پرسش های بزرگی است.

این پرسش ها یک هدف را به تمام کنش گران سیاسی توصیه می کند و ان اتصال  ریسمان الهی است. با « وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ » اری می شود وطن را دوباره وطن کرد.

مشاور ارشد سید محمد خاتمی در دوران ریاست جمهوری اش ادامه داد: باورمان این است که با امتزاج دین و دولت و با تجلی آرمان های دینی می توانیم جامعه را با اهداف مردان بزرگمان شکل دهیم تا اردوگاهی تشکیل شود که ایمان و امنیت مردم توام با هم جامعه را تقویت کرد.

 او با اشاره به برخی چالش های  اقتصادی و اجتماعی در گلستان بیان کرد: نمی خواهم به ارمان ها و یا مسائل استان شما وارد شوم. شما بهتر تر از من همه آمار و ارقام را می دانید. دو واژه می تواند بسیار تعیین کننده باشد و در حوزه بین الملل هم تاثیر گذار است: سوشال دموکراسی. عدالت و آزادی. عدالت و دموکراسی.

 مدیر مسئول وبگاه دیپلماسی ایرانی با بیان بخشی از تاریخ مبارزات دوران مشروطه در ایران بیان کرد: آرمان ملت ایران در صد و پنجاه سال گذشته هم همین بوده است و البته آرمان حزب ندای ایرانیان.

این همان آرمانی است که نبی مکرر اسلام برای ملت ها به یادگار گذاشته. در اوج جهل عربی و اوج نابودی اندیشه، پیامبر با آرمانی اصلاحی مبعوث می شود. هدفش مقدس است. مصلح بزرگ اجتماعی می شود که پیوند بزرگ مسیحیان و مسلمانان و یهودیان با هم در دوران حیاتش تجلی پیدا می کند. چهارده قرن از آن روز می گذرد و امروز دغدغه نظام بین المللی هنوز همزیستی است.
 

خرازی در توضیح مشی حزب جوانش می گوید: ما در حزب ندای ایرانیان می گوییم انسان کرامت دارد و این کراکت امری است که اصالت دارد نه حقی که به او بدهند.

او انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی اسفند 94 را مهمترین رویداد سیاسی کشور پس از انتخابات ریاست جمهوری 92 مطرح می کند و اضافه می کند:  این انتخاباتی که سرشت و سرنوشت ملت ایران به آن بستگی دارد. ایران امروز، به برکت مجاهدت های شما مردم ایران در یکی از مهم ترین موقعیت های خودش قرار دارد. موقعیتی که  یک سوی میز ایران است و ایران و ایران، و یک سوی آن نمایندگان بزرگترین قدرت های جهان. در طول تاریخ بین الملل هرگز این اتفاق نیافته است. صد افسوس که کسانی بر این کشور حکمرانی کردند این فرصت ها را به تهدید تبدیل کرده بودند.

 او با تاکید بر ضرورت تشکیل فعالیت حزبی در کارزار فعلی سیاست کشور گفت: اگر حزب داشتیم می توانستیم مجلسی داشته باشیم که از این فرصت به نفع مردم استفاده کنیم نه مجلسی که با پول حرام ایجاد شده باشد. مجلسی که تلاش کند برای کشور ارتقا جایگاه و اندیشه بیاورد.

خرازی دیگر بار تاکید کرد: تنها راه پدید آمدن اسطوره ها، تنها راه پیشرفت،تنها راه توسعه کار جمعی است. اگر نه فقط تماشاگران این صحنه های تلخ و شیرین خواهیم بود. امروز در خاورمیانه امکان ندارد اتفاقی بیافتد و ایران نقشی در آن نداشته باشد. حوزه نفوذ تمدن شما ایرانیان عزیز بسیار گسترده است و البته به برکت خون هایی که برای استیلای پیشرفت کشور و ایمانمان  رفته است. روزی حماسه دفاع مقدس بود امروز حماسه های دیگری است و انتخاب های دیگری.

 سفیر اسبق ایران در فرانسه با ادامه داد: خواهرم، برادرم نمی شود نشست تا دیگران برای ما کاری کنند.

توسعه سیاسی یعنی تجلی احزاب سیاسی تا همفکران و با کسانی که می توانند با هم همزاد اندیشی کنند در بک سبد فکری کارهای بنیادین کنند. توسعه اقتصادی با توسعه سیاسی پدید می اید. تنها راه پیشرفت و توسعه، تحقق دموکراسی است.

 او بار دیگر عدالت را محور بنیادین و ضروری توسعه سیاسی کشور عنوان می کند و می گوید: عدالت واژه ای قرآنی است. بدون عدالت محال است مدعی تقوا در جامعه بود. محال است. بزرگانی چون امام راحل چون  شهید مدرس، شریعتی و خاتمی برای آرمان جهانی عدالت خواهی تلاش کردند. طی دو قرن گذشته مهم ترین شعار ملی ما عدالت خواهی بوده است که حقوق شهروندی ملت مهمترین مصادیق آن است چرا که با باورهای دینی و ملی مردم پیوسته است و یک شعار نیست و نمی تواند باشد.

خرازی ادامه داد: معتقدم راه توسعه این کشور از مسیر اصلاح طلبی می گذرد. نتوانستند اصلاحات را دفن کنند و زمین گیر کنند. همان گونه که امام فرمودند میزان رای ملت است و پیشوای ما می فرماید رای مردم حق الناس است،باید برای انتخابات آینده به مردم امید داد. جوانان هم باید آرمان های اصلی مردم را شناسایی کنند و براساس آن حرکت کنند.

او در تبیین دست اوردهای بین المللی انتخابات پویا در کشور گفت: راه استیلای حقوق بین المللی، راه اجرای بند بند حقوق بین المللی ما مبتنی و متصل به صندوق های ماست و با هم رابطه دینامیکی دارند. کمتر کسی به نتایج امنیتی انتخابات 76 توجه کرده است. ان حضور به یک باره ذهن و نگاه نیروهای خارجی و بین المللی را نسبت به کشور تغییر داد. امسال باید این موضوع محقق شود.

 رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در بخش پایانی سخنرانی اش گفت: ما درون جامعه اصلاحات هیچ اختلافی نداریم و دست هر اصلاح طلبی که می خواهد برای ایران کار انجام دهد می بوسیم. ندا آرمانش این است که اندیشه منحوس احمدی نژادی،  از صحنه و عرصه سیاسی حذف شود.

امیدوارم اولین استانی که  پیام اصلاح طلبی اش تجلی پیدا کند، گلستان باشد. بیایید با رایمان این وطن را دوباره وطن کنیم. باید با هم تلاش کنیم ندا را بسازیم و ندا ایران را بسازد.

 

گفتنی است در این نشست چهره های سرشناس اصلاح طلبی گلستان از سایر احزاب و همچنین شهرستان های استان حضور داشتند.  حضور گسترده اقوام ترکمن و سیستانی  از ویژگی های شاخص این همایش بود.


دوشنبه 23 آذر 1394  7:30

آخرين تاريخ بازديد : پنجشنبه 6 مهر 1402  3:12:12
تعداد بازديد از اين خبر : 7527
 
   copyright 2009-2010, all right reserved. WWW.KHARAZI.IR نقشه سایت        سایتهای مرتبط        تماس با ما