تنها قدرت ما، قلم و حضور درپای صندوق های رای است
 خرازی پنجشنبه شب در سخنانی با موضوع «قم پایگاه اندیشه سیاسی اسلام» در جمع اصلاح طلبان قمی در سینمای ونوس قم افزود: اگر بخواهیم در مجلس، قدرت خود را تثبیت کنیم باید تلاش خالصانه ای انجام دهیم که در آن کنش گران معتدل سیاسی یک جبهه واحد تشکیل دهند و این جبهه واحد چیزی جز اردوگاه اصلاح طلبی نیست و بدون دلیل هم برای این اردوگاه محدودیت ایجاد نمی کند.
وی ادامه داد: تنها قدرت اصلاح طلبان درانتخابات آینده، قلم و حضور درپای صندوق های رای است، اگر مردم به صندوق رای توجه کنند زندگی اقتصادی و سیاسی آنها نیز تحول پیدا می کند و باید یک مجلس مقتدر و قدرتمند را تشکیل دهیم.
وی با اشاره به موفقیت های ملت ایران در پرونده هسته ای نیز گفت: شناخت و هوش دقیق رهبرمعظم انقلاب، موقعیت بازدارنده ایران و رای مردم درسال 92 در کنار حرفه ای بودن نیروهای دیپلماسی، این موفقیت های بزرگ را نصیب کشورمان کرده است و این عنصرها نیز باعث شده دیپلمات های ایرانی در منطقه حضور و نفوذ داشته باشند و شخصیت های قهرمانی مانند سردار سلیمانی امروز اینگونه افتخار بیافرینند.
خرازی یادآورشد: شناخت دقیق رییس جمهوری از پیچیدگی های دیپلماسی بسیار مهم بود و ما ادعای اینکه صاحب قدرت جهانی هستیم نداریم و تلاش بی تکلف بهترین دانشمندان این کشور را تخطئه نمی کنیم.
وی گفت : هنوز قطعنامه های برخی کشورها مانند عراق در سازمان ملل به قوت خود باقی است و چه اتفاقی افتاده که قطعنامه علیه ما لغو شد و این نشانه آگاهی، دانایی و هوشمندی است و انسجام ملت و قدرت بازدارنده نظام می تواند معجزه ایجاد می کند.
وی اظهار داشت : تحریم کشور را به حرمان و نابودی می کشاند و کشوری که نخبگان آن مردم را به سمت تحریم و قهر تشویق کنند، نگون بخت است.
خرازی گفت: دغدغه کسانی که آرمان آنها پیشرفت کشور است بدانند باید به توسعه سیاسی و توسعه اقتصادی اندیشید، تا زمانی که تحزب و جامعه مدنی در کشور خود را نشان ندهند توسعه سیاسی و اقتصادی شکل نمی گیرد.
وی در ادامه، شهر قم را اردوگاه اندیشه و تفکر دینی شیعه و مهمترین پایگاه اصلی حمایت از دین، حریت و آزادی دانست و گفت: اگرما اعتقاد داشته باشیم که آزادی و مردمسالاری همزاد انقلاب اسلامی است، پس قم نیز که موسس انقلاب اسلامی ایران بوده، مهد آزادی و محل بلوغ اندیشه مردم سالاری است.
وی جانفشانی مردم ایران دردوره های مختلف را مورد توجه قرار داد و ادامه داد : اگر دانشنامه مجاهدت های ملت ایران در دوران دفاع مقدس تدوین شود، می توانیم به عظمت، بزرگی، شکوه و مناعت طبع این ملت و مردم پی ببریم.
خرازی یادآورشد: مهمترین اردوگاه فکری و پرورشگاه مجاهدان که در تاریخ منطقه به رشد و تعالی جوانان مسلمان همت نهاده و این همه افتخار آفریدند، از کوچه های شهر مذهبی قم بلند شدند.
وی ادامه داد: اگر همت بلند، مجاهدت و گام های مستحکم موسس حوزه علمیه قم و در توالی آن ذهن عظیم و بلند مرحوم آیت الله بروجردی نبود امروز وضعیت شیعه به اینگونه که درایران و سایر بلاد اسلامی مشاهده می کنیم، نبود.
خرازی تصریح کرد: امروز یک روحانی رنگین پوست بیش از 10 میلیون انسان موحد شیعه را در غرب آفریقا تربیت کرده و در سراسر دنیا امروز علمی توسط علمداری از مکتب اهل بیت(ع) و تربیت یافته حوزه علمیه قم در دنیای اسلام بلند شده و رسالت الهی و گوهر مکتب اهل بیت را ترویج می دهد. 
وی خاطرنشان کرد : تاریخ فقه شیعه لبنان کمتر از حوزه علمیه قم نیست، به گونه ای که حکومت صفوی برای تثبیت و مشروعیت حکومت خود، محقق کرکی را به عنوان عالم و محقق زمان از لبنان به ایران آورد، ولی چه شده که این موفقیت در بلاد اسلامی کمرنگ شده و در قبال آن موج درخشان تمدن شیعی و اسلامی در سرزمین تپیده در خون و آفتاب و کویر قم تجلی پیدا می کند.
خرازی یادآورشد: حقیقت حزب الله لبنان و مجاهدان مسلمان در سرحدات دنیای اسلام از چنین گوهری بهره مند هستند، اگر غیر از این بود چرا قبل از این چنین عنصرهایی ترویج پیدا نمی کرد، حوزه علمیه و ترویج نظم آن توسط مراجع تقلید، باعث شده امروز بخش های زیادی از کشورهای جهان تحت تاثیر ژئوپولیتیک شیعه باشند.
این فعال سیاسی گفت: دنیای اسلام امروز عنصرهایی مانند آزادی، مردم سالاری، عدالت، پیشرفت و توسعه را به عنوان آرزوی خود طلب می کند؛ آزادی، مردم سالاری و عدالت شعار تمدن اسلامی و شیعی است.
خرازی یادآورشد: اگر آزادی و مردمسالاری را از گوهر شیعه بگیریم بدون تردید دلها و قلب های میلیون انسان های فهیم را رنجور کردیم و همین است که بنیانگذاران اندیشه مردمسالاری در متن نگاه ایرانی ما به دین و شیعه، به خوبی می توانند این مسیر را به عنوان آرمان بشر امروز ترویج کنند. 
وی گفت: امروز حتی در مهمترین نهادهای بین المللی از جمله سازمان ملل که نهادی شکل گرفته از مجاهدت های بشر است، فضیلت هایی مانند حقوق بشر، آزادی، محیط زیست و مقابله با بسیاری از بزه کاری های جهانی را تبلیغ می کند.
خرازی گفت: کسانی که شعار جدایی اسلامیت و جمهوریت را می دهند نمی دانند عواقب این شعارهای نادرست برای فرهنگ و تمدن اسلامی تلخ و دردناک است، در زمانی که همه مظاهر استبداد با پشتوانه استعمار دنبال آن هستند که درخت آزادی و نهال مردم سالاری را در دنیای اسلامی بخشکانند، ایران می تواند به عنوان یک الگو در جهان خود را نشان دهد و بگوید این نتیجه آزادی، دموکراسی و پیشرفت است.
وی افزود: اما صد تاسف، از کسانی که ناآگاهانه و یا غریبانه از واقعیت های جهان چنین سخنانی می گویند و عواقب سخنان آنها تباه کردن پیشرفت انسان امروز در دنیای اسلام است.


شنبه 28 آذر 1394  9:10

آخرين تاريخ بازديد : جمعه 11 آذر 1401  13:46:49
تعداد بازديد از اين خبر : 6616
 
   copyright 2009-2010, all right reserved. WWW.KHARAZI.IR نقشه سایت        سایتهای مرتبط        تماس با ما