آزادی‌خواهی آمریکا چیزی جزخودخواهی نیست




 

  سید محمد صادق خرازی عصر چهارشنبه در سخنرانی خود در دانشگاه آزاد اسلامی اراک، اظهار داشت: امروز کشور ایران در یکی از مهمترین مقاطع تاریخ تاثیرگذاری خود قرار گرفته است.

وی افزود: مسیری که ایران هم اکنون طی می کند قابل مقایسه با گذشته نیست و کسانی که با علم تاریخ سر و کار دارند و معیارهای ارزیابی تاثیرگذاری در نظام بین المللی را می دانند در دو نگاه متفاوت در مورد شرایط کنونی داوری می کنند.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان بیان کرد: یک نگاه این است که ما در نظام بین الملل ناچار هستیم خودمان را منطبق با آن شرایط قرار دهیم و اصول جهانی را بپذیریم و معیارهای داخلی را با آن اصول جهانی وفق دهیم.

خرازی گفت: نگاه دیگر این است که رویکرد اول باعث تضعیف قدرت بازدارندگی کشور می شود و کاهش قدرت بازدارندگی به معنی ضعیف شدن پایه های امنیت ملی و حضور بیگانگان در کشور و آسیب دیدن قلمرو استقلال و آزادی است.

وی خاطرنشان ساخت: آرمان بشری روزگاری استقلال بود و در اوایل قرن بیستم به دلیل اینکه ایالات متحده آمریکا، اقدامات خشونت بار استکباری خود را نشان نداده بود در اکثر کتاب های مهم سیاست خارجی و آزادی، مهمترین مهد دموکراسی و آزادی را ایالات متحده می دانستند.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان تصریح کرد: طی قرن اخیر با پیشرفت تکنولوژی، جهان بیش از پیش به هم نزدیک شد و همه مشاهده کردند که آرمان آزادی خواهی آمریکایی چیزی جز خودخواهی برای خود و بدخواهی برای دیگران نیست.

خرازی افزود: به عنوان کسی که در جبهه های دفاع مقدس و در مذاکرات مهم بین المللی کشور حضور داشته ام می گویم که آرمان انسان امروز زمانی می تواند تجلی پیدا کند که مبتنی بر استقلال و شناخت و معرفت دینی و ملی قرار گیرد.

وی بیان کرد: بیگانگان به هیچ وجه حاضر نیستند قدرت، اقتدار و امنیت را که سه مولفه مهم امروز نظام بین الملل هست در سینی نقره ای گذاشته و به ملت های دیگر تقدیم کنند و اگر امروز ما با پشتوانه اقتدار در صحنه های جهانی سخن می گوییم، به این سبب است که به استکبار جهانی تکیه و اعتماد نکردیم.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: اگر ما به عنوان یک امت، توانستیم در این مقطع از تاریخ، قدرت و امنیت خود را به گونه ای تضمین کنیم که در صحنه مناسبات جهانی این مردم دارای افتخار هستند این دقیقا مرتبط با معرفت و نوع نگرش بزرگان ما به عرصه بین الملل است.

خرازی گفت: نمی خواهم نفی کنم که این دولت و دولت های گذشته در سال های قبل در خیلی از مسائل نتوانسته اند نیازهای جامعه را برآورده کنند اما در یک نکته مدعی هستیم که دولت در ایران توانست قلمرو استقلال و امنیت ایران اسلامی را حفظ کند و به همین دلیل امروز بحران امنیت ملی در ایران وجود ندارد.

وی گفت: امنیت این است که امروز حتی یک مستشار خارجی بر سرنوشت و تصمیمات کشور ما تسلط و احاطه ندارد و امنیت در داخل و استقلال و ثبات در عرصه بین الملل برای کشور ما فراهم است.

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان تصریح کرد: امروز سوالی مطرح است که برجام آیا فرجامی مثبت به همراه داشته یا نه؟ که در جواب باید بگوییم پدیده برجام، ماشین تحریم علیه کشور را متوقف و موقعیت تکنولوژی هسته ای ایران را حفظ کرد.

خرازی افزود: برجام یک واقعه بود که آغاز و تمام شد و اگر بخواهیم به آن به چشم مائده آسمانی نگاه کنیم و انتظار معجزه از آن داشته باشیم تفکر اشتباهی است.

وی اظهار داشت: امروز باید قدر امنیت کشور را بدانیم چراکه کشورهای جهان هم اکنون مبهوت و تحت تاثیر امنیت جمهوری اسلامی و اقتدار کشور ما در عرصه جهانی هستند و این امنیت و اقتدار را مرهون تلاش خالصانه و خدمات و مجاهدت های شهدا و بزرگان این سرزمین هستیم.



چهارشنبه 12 آبان 1395  6:14

آخرين تاريخ بازديد : جمعه 11 آذر 1401  21:21:24
تعداد بازديد از اين خبر : 9703
 
   copyright 2009-2010, all right reserved. WWW.KHARAZI.IR نقشه سایت        سایتهای مرتبط        تماس با ما