سخنرانی در یاسوج
 به دعوت  انجمن اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج،سید محمد خرازی در سالن ولایت این دانشگاه حاضر و پس از سخنرانی به سوالات دانشجویان پاسخ داد.

مطابق انتظار،باز هم عده ای اقتدار گرا با هدف بوجود آوردن بی نظمی و اختلال سعی در ایجاد فضای تنش بر انگیز، در سالن جلسات بودند، که هر چند موفق به ایجاد اختلال در جلسه در برخی از مواقع شدند اما درایت رییس دانشگاه به همراه حراست تا حدود زیادی نقشه افراد خنثی شد.بنابراین گزارش بیشترین بی نظمی به هنگام پرسش دانشجویان از خرازی بوجود آمد ،آنجا که هنگام پرسش نمایندگان طیف اصولگرا روند خواسته شده بخوبی پیش می رفت اما به محض ورود نمایندگان جبهه اصلاحات و طرح سوال ،دانشجویان غیر همسو با این جبهه با سر و صدا سعی در ایجاد بی نظمی و نهایتا بر هم زدن جلسه داشتند ،هر چند که نمی توان از صحبت های احساس بر انگیز و تنش زای برخی از دانشجویان جبهه اصلاحات که به نوعی آب در آسیاب طیف مقابل می ریختند بی تفاوت گذشت.مشابه حرکاتی که بعد از ظهر دیروز در دانشگاه آزاد واحد یاسوج مشاهده شده بود ،ادامه روندی است که تاکنون بارها از سوی افراطیون و به هنگام ورود چهره های شاخص جبهه اصلاحات به یاسوج انجام گرفته بود و اینکه اراده مصممی برای پایان دادن به این حرکات مشاهده نشده است.
سید محمد صادق خرازی با دعوت انجمن اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج در جمع دانشجویان این دانشگاه حاضر شد 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، سید محمد صادق خرازی عصر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد واحد یاسوج اظهار داشت: این ایام متعلق به یکی از رخدادهای سیاسی یعنی تسخیر لانه جاسوسی است اگر در بستر زمان بخواهیم این رخداد را تحلیل کنیم ساعت‌ها نیازمند تحقیق و تفحص هستیم.
وی با بیان اینکه به راحتی نمی‌توان از کنار واقعه بزرگ ۱۳ آبان گذشت افزود: تاثیر این روز بزرگ بر استقلال, حیات و ثبات جمهوری اسلامی بر هیچ کسی پوشیده نیست و از میان خروارها اسناد و مدارک به دست آمده از لانه جاسوسی می‌توان مشاهده کرد که این سفارت قرارگاه سرکوب نظام شده بود و دنبال تکرار ماجرای سال ۳۲ و کودتا علیه دولت مصدق بودند.
رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با تاکید بر اینکه اشغال سفارت آمریکا در کشور برای برخی قدرت و برخی نیز انزوا آورد اظهار داشت:جریانی التقاطی دنبال انتقام علیه یاران امام بودند و هنوز این اسناد و مدارک به صورت محرمانه باقی است.
خرازی با بیان اینکه رهبری هوشمندانه بیشترین وقت خود را صرف منافع ملی به کار می برد، افزود: ما با رهبر انقلاب عهد اخوت داریم نه با دولت ها، برجام یک مسئله ای بود، آن هم مذاکره هسته ای، تمام که شد، نتیجه خود را روشن می کند.
نماینده اسبق ایران در سازمان ملل در ادامه با اشاره به توصیه رهبری به رئیس جمهور سابق برای عدم حضور در انتخابات، اظهار کرد: رهبری برای اینکه دو قطبی به وجود نیاید، تصمیم برای نبود یک فرد در انتخابات گرفت.
رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با تاکید بر لزوم حضور جوانان در پست های کلیدی بیان داشت: یکی از معضلات کشور عدم استفاده از نیروهای جوان در پست های کلیدی است.
مشاور ارشد سید محمد خاتمی با تاکید بر اینکه امنیت و ثبات موجود در کشور به دلیل مقاومت و مجاهدت مردم بوده است گفت: مقاومت جوانان در دفاع مقدس و این روزها در عراق و سوریه امنیت کشور را تضمین کرد.
سید محمد صادق خرازی بیان کرد: جوانان باید افتخار کنند که کشوری داریم که مظهر امنیت است و در این زمینه بیاییم خودمان را با قدرت‌های بزرگ مقایسه کنیم
وی با بیان اینکه نمی‌شود منکر امنیت و ثبات امروزی کشور بدون دلاورمردی‌های جوانان در عراق و سوریه شد عنوان کرد: از درون اصلاحات عقلانیت تراوش می‌کند و نمی‌توان شعارهای آسمان کوب داد.
رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با تاکید بر اینکه استکبار دنبال انهدام چهارچوب نظام است ابراز کرد: تردید نکنید قدرت‌های جهانی دنبال زدن انقلاب و نظام بوده و هستند چه دولت بازرگان و چه دولت رجایی حاکم باشد چه بخواهد توسط بزرگان ارزشمند و موحد و چه کسانی که فقط دغدغه ملی‌گرایی داشته و دارند.
خرازی در ادامه گفت: مورخان و سیاستمداران به دور از حب و بغض و جدول بندی‌های صوری و خط کشی‌های سیاسی موضوع امنیت ملی را تحلیل محتوا می‌کنند.
مشاور ارشد سید محمد خاتمی گفت: در برجام زمانی مذاکره کردیم که هفت قطع نامه برعلیه ما بود و یک دلار ما ۶۳ سنت بود و از طرفی نفت فروخته می شد و به ما پول نمی دادند و در عوض کالاهای بنجل به ما می دادند و دولت با این وضعیت و موقعیت مذاکره کرد.
وی عنوان کرد: ما در جهانی زندگی می‌کنیم که قدرت و اقتدار دو عنصر مهم زندگی انسان است بیان کرد: محال است کسی در جهان امروز زندگی کند و دغدغه امنیت نداشته باشد.
خرازی تصریح کرد: رئیس جمهور تدبیر و امید نیز با این شرایط و نظرخواهی از دیگر صاحب نظران در کشور به پای میز مذاکره رفت.
مشاور ارشد سید محمد خاتمی رئیس جمهور اسبق ایران در ادامه افزود: با قدرت سپاه، بسیج و نیروی انتظامی در کشور امنیت ایجاد شده و به عنوان یک اصلاح طلب می گویم، باید دست این نیروها را بوسید. باید قدر نعمت بسیج و نیروهای امنیتی را مردم بدانند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه،در پایان جلسه با توجه به سوالات پرسش گران ، به دلیل احساسی شدن برخی از دانشجویان و دادن شعار هایی علیه یکدیگر جو جلسه در حالی که می خواست به سمت و سوی تنش برود خوشبختانه با تدبیر به موقع حراست دانشگاه بدون هیچ مشکلی ، در نهایت آرامش به پایان رسید.دوشنبه 17 آبان 1395  6:18

آخرين تاريخ بازديد : شنبه 11 آذر 1402  1:59:38
تعداد بازديد از اين خبر : 12940
 
   copyright 2009-2010, all right reserved. WWW.KHARAZI.IR نقشه سایت        سایتهای مرتبط        تماس با ما