مشکل ما فراتر از برجام است صادق خرازی نیز در مراسم آیین گشایش دریای آوانگان

 با قدردانی از موزه هنرهای معاصر تهران در برگزاری نمایشگاه هنر مدرن ایران و عرب گفت: این نمایشگاه قدم بزرگی در شناخت هنر ملل دیگر و شایسته قدردانی است. ملت ما که در تاریخ تمدن بشر نقش کم نظیری داشته، نیازمند شناخت معارف و فرهنگ ملل دیگر است. اگر آن روحی را که نیاکان ما در تاثیرگذاری روی ملت ها و فرهنگ های دیگر داشتند، بازخوانی کنیم، پی می بریم که بیشترین تاثیر و تاثر و خدمات متقابل فرهنگی را ملت ایران با ملت های منطقه داشته، اما متاسفانه این خدمات متقابل مدت ها است که فراموش شده است.

 

خرازی ادامه داد: با تحمیل در ۲ قرن گذشته بین ما و عرب ها شکاف هایی ایجاد شده است و چاره ای نداریم جز اینکه این شکاف ها را با فرهنگ پر کنیم. عرب ها تاریخ بلندی داشتند و بیشترین شاعران تمدن بشر، شاعران عرب هستند بنابراین باید با گام های فرهنگی این خلاها پر شود. جنگ ها و ستیزها باید پایان یابد و هنرمندان و اهل فرهنگ می توانند گام های بلندی بردارند، تا صلح برقرار شود.

 

وی عنوان کرد: امروز دغدغه مردم جهان امنیت است و امنیت، حلقه مفقوده هر فردی در هر جای جهان است و باید از صلح و دوستی سخن گفت و ما باید تحت تعالیم فرهنگی، همزیستی را تجربه کنیم و نیاز ما به صلح و دوستی است.

 

خرازی گفت: این نمایشگاه می تواند گامی برای گفتگوی فرهنگ ها و زندگی مشترک ما و عرب ها باشد و برخورداری از یک جهان بینی است که این جهان بینی برگرفته از شناخت فرهنگ جهان است.

 شنبه 1 آبان 1395  7:3

آخرين تاريخ بازديد : شنبه 11 آذر 1402  1:59:45
تعداد بازديد از اين خبر : 12714
 
   copyright 2009-2010, all right reserved. WWW.KHARAZI.IR نقشه سایت        سایتهای مرتبط        تماس با ما