امید به تفاهم در سال جدید
سید محمد صادق خرازی، معاون اسبق وزارت خارجه ایران در گفتاری برای دیپلماسی ایرانی به مهم ترین تحولات سال گذشته در سطح بین المللی می پردازد و اظهار امیدواری می کند که در سال جدید تفاهم جایگزین تهدید و تحریم، دوستی جایگزین دشمنی و عداوت، و عدالت جایگزین زور و تبعیض گردد.
شنبه 19 فروردين 1391  11:36
 راست علیه راست/ یادداشت مجله مهرنامه
جهان در حال تحول و تغییرات جدی است. در سال دو هزار و دوازده میلادی فرانسه، روسیه و ایالات متحده با الهام از روند تحولات جهانی، آزمونهای دشواری را در پیش روی خویش دارند و بار دیگر با انتخابات ریاست جمهوری تلاش می کنند که در حفظ موازنه قدرت سهیم باشند.
چهارشنبه 24 اسفند 1390  3:10
 خاتمی همان خاتمی است
حضور آقای خاتمی در انتخابات دارای ابعاد داخلی و خارجی است. تا آنجا که من مطلع هستم ایشان و همفکران وی در مجمع روحانیون مبارز تهران و همچنین شورای نیروهای خط امام هیچگاه از تحریم انتخابات سخن نگفتند، بلکه آنچه گفته شد این بود که شرایط و موقعیت برای اصلاح طلبان به گونه ای نیست تا بتوانند نامزد های مطلوب خود را در انتخابات به مردم معرفی کنند.
دوشنبه 15 اسفند 1390  4:8
 پیروزی ایران در اسکار
یکشنبه شب هفته گذشته، رخداد بزرگ و حادثه سترگی برای جهان هنر و نقش ایرانیان پدیدار شد. آری اکادمی هشتاد و چهارم هنرها و علوم سینمایی ایالات متحده ، اسکار را به فیلم ایرانی «جدایی نادر از سیمین» برای بهترین فیلم زبان خارجی اعطا کرد. این نخستین باری است که یک فیلم ایرانی چنین جایزه معتبری را از آن خود می کند. در سال 1997، « بچه های آسمان» یک فیلم ایرانی دیگر، در بین 5 فیلم برگزیده خارجی نامزد شد اما برنده این افتخار نشد.
دوشنبه 15 اسفند 1390  1:7
 A Victory for Iran at the Oscars
Cultural exchanges and dialogue among religions and civilizations can bring about more peace and tranquility for the entire world.
دوشنبه 8 اسفند 1390  1:47
 افغانستان بار دیگر صحنه اعتراض مسلمانان
یکبار دیگر مردم غیور افغانستان علیه توهین نیروهای ناتو به مقدسات خود قیام کرده اند. طی چند روز گذشته مردم مسلمان افغانستان در کابل و برخی نقاط دیگر کشورشان با برپایی تظاهرات و راهپیمایی، اقدام اخیر سربازان آمریکایی ناتو در سوزاندن قرآن مجید را محکوم کرده تا جایی که تاکنون چند تن از شهروندان افغانی در درگیری با نیروهای انتظامی جان خود را از دست داده اند
شنبه 6 اسفند 1390  6:35
 Israel Is Pursuing War in the Persian Gulf
Initiation of a conflict may seem to be easy; however, ending it will definitely take lots of human and material resources
پنجشنبه 29 دى 1390  1:49
 امریکایی ها برای نابودی هواپیما برنامه ریزی کرده بودند/مصاحبه با هفته نامه آسمان
بخش عمده از زندگی سیاسی ما درگیر بودن در مسایل خارجی ایران بوده است سیاست همچون یک اپیدمی و ویروس در وجود یک سیاست مدار وسیاست پیشه فعال و درگیر است من نه تنها دور نیستم بلکه کار روز مره ومطالعه همیشگی ام حوزه سیاست خارجی است بویژه که سایت دیپلماسی ایرانی هم خودش یک کار جدی و مهمی در عرصه سیاست خارجی و مسایل بین المللی جمهوری اسلامی است
دوشنبه 19 دى 1390  6:36
 صالحی وارث یک ویرانکده است / متن کامل مصاحبه با ایسنا
منطقه خاورمیانه آبستن تحول است. در این تحول هم حادثه خواهد بود و هم وقایع عجیبی رخ خواهد داد و هم اگر ما دقت نکنیم شاید به جای طلایی شدن اساسی‌ترین فرصت‌ها، موقعیت‌مان را متزلزل کنیم و این موضوع به کاهش قدرت منطقه‌یی ایران منجر شود.
دوشنبه 28 آذر 1390  6:36
 دو راهی لندن
یک بار دیگر روابط فیمابین ایران و بریتانیا با مشکل مواجه شده است. به دنبال تصمیم چند هفته گذشته دولت انگلیس مبنی بر تحریم بانک مرکزی ایران به دلیل فعالیت‌های هسته‌ای غیرقانونی ادعایی علیه ایران، پارلمان ایران در اقدامی تلافی‌جویانه سطح روابط دو جانبه را به سطح کاردار کاهش داد.
دوشنبه 21 آذر 1390  6:36
 تاملی در باب ادب عاشورایی
چند سالی است که درسوگ و مراثی ال الله خاصه ایام شهادت و یا ایام مبارک ماه رمضان چند صد نفری از دل دادگان مکتب اهل بیت در منزل این جانب جمع میشوند و به ندبه وتضرع و تعمق پیرامون حوادث و وقایع تاریخ اسلام به ویژه ایام شهادت مولی الموحدین امیر المومنین و همچنین ایام تاسوعا وعاشورای سید الشهداً میپردازند
سه شنبه 15 آذر 1390  15:18
  دیپلماسی کارآمد مانع از صدور قطعنامه های تحریمی شورای امنیت می شود
تحریم ها؛ پدیده تقابل وپیچیدگی مراودات و مناسبات ایران وایالات متحده امریکا بوده وهست. قبل از پیروزی انقلاب مناسبات دولتین تهران و واشنگتن از وضعیت همکاری های استراتژیک و مناسبات نورمال زمان رژیم گذشته نه تنها افول کرد بلکه به وضعیت بحرانی و در نهایت به تقابل و درگیری های مختلف درعرصه های سیاسی،اقتصادی، فرهنگی ، امنیتی و نظامی کشیده شد.آن چه مهم است باز خوانی آن چیزی است که طی این سالها بر واقعیت های دو طرف تأثیر گذاشته است.
شنبه 5 آذر 1390  11:37
 باور بیش از حد به توانایی غیر متعهد‌ها گمراه کننده است
سید صادق خرازی، معاون سابق وزیر خارجه در گفتگو با دیپلماسی ایرانی به گزارش اخیر مدیر کل آژانس می‌پردازد و معتقد است نقش روسیه در مقابل فشار غرب در مسئله هسته ای بسیار تعیین کننده خواهد بود. چنانچه ایران و روسیه نتوانند در ارتباط نظراتشان را به هم نزدیک کنند، انگیزه روسها نیز برای ایستادگی در مقابل غرب کمتر خواهد شد.
دوشنبه 30 آبان 1390  11:37
  میراث جاویدان «هنریتا لکس»

میراث به جا مانده از هر انسان، به فراخور جایگاه اجتماعی، شخصیتی، علمی و میزان ثروتش در طی حیات متفاوت است، از بعضی از افراد تنها خاطره‌ای در ذهن خانواده‌هایشان باقی می‌ماند، اما بعضی‌های دیگر حتی پس از مرگ هم میراثی از خود به جای می‌گذارند که بر زندگی انسان‌های دیگر تأثیر می‌گذارد و روند تکامل یک جامعه را تغییر می‌دهد.
شنبه 21 آبان 1390  11:59
 دیپلماسی مبتکرانه تنها راه مقابله با ترفندهای آمریکا
چندی است که مطبوعات و رسانه های رژیم صهیونیستی جنجال بی سابقه ای را درباره تصمیم نخست وزیر و وزیر دفاع این رژیم برای ترغیب اعضای کابینه در حمایت از عملیات نظامی علیه ایران براه انداخته اند. مصاحبه های نتنیاهو و باراک در زمینه تهدیدات ایران و صحبت های دو پهلوی آنان درباره امکان استفاده از نیروی نظامی علیه ایران این شائبه را به وجود آورده که رژیم صهیونیستی در حال زمینه سازی برای حمله به ایران است
يکشنبه 15 آبان 1390  6:40
 روابط با روسیه، وابسته به مناسبات با غرب است
سید محمدصادق خرازی در نشست یازدهم دیپلماسی ایرانی با عنوان "روسیه در تکاپوی بازی بزرگ جدید" با اشاره به روابط ایران و روسیه معتقد است تا زمانی که مناسبات ایران وغرب تنظیم نشود، نمی‌توان تعریفی جدی از مناسبات ایران و روسیه نیز تلقی کرد.
سه شنبه 10 آبان 1390  6:41
 رابطه با لیبی در گرو سرنوشت امام موسی صدر
مشخص شدن وضعیت امام موسی صدر برای ما مهم ترین بخش از تنظیم مناسبات آینده با لیبی خواهد بود. به لحاظ ملی باید تکلیف این مسئله روشن شود و تا زمانی که این اتفاق صورت نگیرد، ما نخواهیم توانست نسبت به آینده مناسبات خود با لیبی خوش بین باشیم.
پنجشنبه 5 آبان 1390  6:41
 ریبلاس اثر درام ویکتور هوگو نابغه ادبی
این درام رمانتیک در واقع شاهکار ویکتور هوگو به شمار می‌رود شاعر و نویسنده نامدار و برجسته فرانسوی در این اثر دربار رو به انحطاط اسپانیا را ماهرانه و با ظرافت تمام به بی اخلاقی توصیف می‌کند.
سه شنبه 3 آبان 1390  5:53
 تاملی در اشعار حافظ شاعر آسمانی
شعر حافظ آسمانی پر ستاره است که آدمی را از پس این همه قرون و اعصار به شگفتی وا می‌دارد. در برابر این آسمان پر ستاره می‌توان به نظاره نشست و در برابر عظمت و شکوه راستین آن سر تعظیم فرود آورد. یا می‌توان تنها به ستاره‌یی پرفروغ، غزلی از غزل‌ها یا بیتی از ابیات. دیده بر دوخت و محو زیبایی آن شد.
جمعه 29 مهر 1390  3:0
 عده‌ای برای خود سابقه جنگ جعل می‌کنند/تاریخ جنگ را با جوک آمیخته‌‌اند / مصاحبه با اعتماد
انسان‌های با شرف با ماکت جنگ که عکس یادگاری نمی‌گیرند. با ماکت جنگ که نمی‌توان حماسه آفرید. وارثان واقعی دفاع مقدس امروز کنج خانه‌ها نشسته‌اند، می‌توانند این‌ها را احیا کنند
يکشنبه 10 مهر 1390  6:41
14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
 نتایج 400 - 420 از تعداد 680  خبر 
 
   copyright 2009-2010, all right reserved. WWW.KHARAZI.IR نقشه سایت        سایتهای مرتبط        تماس با ما