مناظره ای بین امام حق و ابوحنیفه
روزی ابو حنیفه به همراه عدّه ای از دوستانش به مجلس امام جعفر صادق علیه السلام وارد شد و اظهار داشت: «یابن رسول اللّه! فرزندت ، موسی کاظم علیه السلام را دیدم که مشغول نماز بود و مردم از جلوی او رفت و آمد می کردند؛ و او آن ها را نهی نمی کرد، با این که این رفت وآمدها مانع معنویّت می باشد؟!»
پنجشنبه 7 مهر 1390  12:53
 با دعوت امام خمینی (س) جامعه متفرق قبل از انقلاب متحد شد / مصاحبه با سایت جماران
در آئین مقدس اسلام روش گفت و گو به شیوه حسن همواره مورد تاکید و احترام بوده است. امام خمینی(س) نیز در جریان مبارزات ملی و مردمی خود قبل از هر چیز همه را به گفت و گو، ‌تفاهم و دوری از اختلاف و سوء ظن دعوت کرد. از طریق این همفکری ها و همگرایی ها بود که جامعه متفرق و نامتحد ایران قبل از انقلاب به گرد شعار وحدت حلقه زدند و با تکیه بر مشترکات عمیق اسلامی و انسانی خود به فریادهای حق طلبانه و آزادی خواهانه امام خمینی(س) لبیک گفتند.
يکشنبه 3 مهر 1390  11:39
 امنیت برای امریکا، بازی نیست/ مصاحبه با روزنامه اعتماد
دموکراسی‌خواهی بی‌شک ضداستبداد است. در خاورمیانه دو جریان؛ یکی مبارزه با استعمار و یکی مبارزه با استبداد مهم‌ترین آرمان و آرزوی مردم و به‌ویژه جوان‌هاست. آن‌چه که هم‌اکنون ماهیت این جریان دموکراسی‌خواهی بیش‌تر در آن چکیده شده، بعد داخلی‌ این آرمان‌گرایی‌ست و نمود خارجی چندانی ندارد.
دوشنبه 21 شهريور 1390  6:42
 در حکایت فیلتر شدن سایت دیپلماسی ایرانی
در بیمارستان بستری هستم. روی تخت در حالی که سرم بر دستانم و تنفسم با دستگاه انجام میشود ایمیل هایم را که چک میکردم. برادر و همکارم مجید خبر فیلتر شدن سایت دیپلماسی ایرانی را داد. از اینجا مشکلی برای دسترسی به سایت نیست. هنوز این دیار در حوزه استحفاظی دوستان در قدرت قرار نگرفته است.
جمعه 14 مرداد 1390  5:20
 نشست صمیمی مسئولان سایت دیپلماسی ایرانی با آیت الله هاشمی رفسنجانی و پاسخ های صریح ایشان به سوالات این سایت
وقتی وزارت خارجه را از کارشناسان مربوطه خالی می‌کنند و اختیارات دیپلمات‌ها را می‌گیرند و محدود می‌کنند، انگیزه کار گرفته می‌شود.
يکشنبه 26 تير 1390  6:42
 معجزه ارتش،‌شکل گیری جنبش/ مصاحبه با مجله مهرنامه
رژیم صهیونیستی پس از پیروزی در همه جبهه ها وبا احساس سرمستی از این پیروزی اسطوره ارتش شکست ناپذیر را آغاز کرد واز یک سو در رابطه با غرب کوشید ثابت کند که این رژیم با ارتش نیرومند خود قادر است منافع جهان غرب را در خاورمیانه تحقق بخشد
سه شنبه 21 تير 1390  6:42
 وقتی مبنا انتقام گیری باشد، همین می شود که می بینیم! / متن کامل مصاحبه با سایت تابناک
ما هیچ گاه ما با نظام و انقلاب قهر نکرده و نخواهیم کرد.../ ماجرای من با آقای متکی از جایی شروع شد که من با انتشار مقاله ای عملکرد ایشان را نقد کردم. وی هنگامی که مقاله ما را دید در شورای معاونین وزارت خارجه.../ نمی شود اکنون درباره آقای صالحی داوری و قضاوت کرد، ولی من در ایشان یک سری حرکاتی می بینم که اگر...
يکشنبه 19 تير 1390  6:44
 چمران؛ آموزگار روشنفکران دیندار مدعی
ز مصطفی چمران سخن کم گفته نشده، ولی به فضیلت‌های فردی و شخصی او کمتر از ویژگی‌های سیاسی و جهادی و دینی‌اش پرداخته شده است...در نظر روشنفکری دینی چون چمران، مهم‌ترین خدمتی که دین می‌کند به اخلاق است. او با رفتارش انتظار اخلاقی از دین داشت و با توسل به گوهر دین به تجلی حق و عدالت مشروعیتی چندان می‌داد.
شنبه 4 تير 1390  2:56
 مطالبات انسانی و بیداری اسلامی/سخنرانی در نشست دیپلماسی ایرانی
تأکید کرد مطالبات انسانی و بیداری اسلامی جامع ترین تعریف از نهضت های معاصر است و تبعات آن برای ایران مبارک بوده است. برخی از کشور ها از مناسبات ایران و ایالات متحده بیم دارند و ایران اگر دارای دولتی با ثبات در تصمیمات سیاست خارجی می بود می بایست رقابت با امریکا را در منطقه مدیریت می کرد .
سه شنبه 31 خرداد 1390  6:45
 حیات عربستان در بقای تنش در روابط ایران – آمریکا است
در وضعیت کنونی ایران، ترکیه و مصر همچنان قدرت های برتر منطقه هستند و برخی از جریان ها قصد دارند با استفاده از روابط خود با ابرقدرتی چون ایالات متحده نقشی درچرخه قدرت خاورمیانه برای خود بازکنند که عربستان سعودی یکی از آنهاست.
شنبه 21 خرداد 1390  11:40
 قدرت هوشمند، پاسخی به ناکامی قدرت نرم و سخت
افزایش توان ترکیبی قدرت هوشمند از مولفه های ضروری امروز سیاست ایدئولوژیک جهان محسوب می شود. توان ترکیبی قدرت هوشمند در امتزاج و آمیختگی قدرت نرم و قدرت سخت به دست می آید. البته افزایش کیفی در بالابردن توان ذهنی کارگزاران و حرفه ای عمل کردن آنان مهمترین عامل تعیین کننده در این فرایند به حساب می آید
دوشنبه 16 خرداد 1390  6:46
 امام خمینی نه بنیاد گرا بود و نه تقدیر گرا
امام خیمنی ادبیات نهضت بیداری را بر الگو برداری و گرته برداری از ادبیات حماسی بنا می‌کند تا کلام و بیان او در عمق جامعه جریان پیدا کند.
دوشنبه 9 خرداد 1390  6:46
 منطقه در انتظار نظم نو
منطقه رمز حیات خود را در نقش‌آفرینی در فرآیندهای مدنی می‌پندارد. و اینک جوانان و شباب تبدیل به بمب ساعتی برهم زننده خواب و آرامش دولت‌های منطقه گشته‌اند و اندک‌اندک پدیده استبداد را به موزه‌ها هدایت می‌کنند. رفتارهای غیر دمکراتیک ریشه همه بحران‌های منطقه است و پیدا کردن عنصر خارجی در ریشه‌ها و چالش‌های دمکراتیک اشتباه استراتژیک دولت‌های منطقه شده است.
دوشنبه 2 خرداد 1390  6:46
 حمایت از محرومین و مستضعفین جهان از اصول مهم سیاست خارجی امام بود /گفت و گو با سایت جماران
همترین عامل تیرگی روابط ایران و آمریکا در اوایل انقلاب که منجر به تسخیر سفارت آمریکا در تهران و متعاقب آن قطع روابط دو کشور شد، دخالت های آشکار و نهان آمریکا در امور داخلی ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود. من در این فرصت کوتاه قصد ندارم به رویکرد آمریکا در قبال ایران قبل از پیروزی انقلاب بپردازم.
شنبه 31 ارديبهشت 1390  11:42
 The US and the Iran-phobia Project
America’s propaganda war against Iran, which had slowed down in the past few months due to the popular uprisings in the Middle East, is once again gaining momentum. The US has tried to overcome its shock over these uprisings, and to understand how to react to them so as to minimize the threats to its interests
جمعه 23 ارديبهشت 1390  1:54
 سیاست بازدارنده، ایران را گرفتار سیاست احساساتی کرده است
بحث خلیج فارس و امنیت منطقه ای در اولویت سیاست خارجی ایران بایست تعریف شود و ضرورت نقد وضعیت فعلی و اسیب شناسی رفتار متقابل ایران- منطقه نیازمند بحثی طولانی است.
چهارشنبه 21 ارديبهشت 1390  6:47
 امریکا و پروژه ایران هراسی
ماشین جنگ تبلیغاتی آمریکا علیه ایران که چند ماه بود به دلیل قیام های مردمی در خاورمیانه کند شده بود، دوباره در حال شتاب گرفتن است. حکومت آمریکا که از انقلاب های مردم مسلمان منطقه شوکه شده است طی چند ماه گذشته تمام تلاش خود را بر درک این حرکت های مردمی و چگونگی مقابله با آن به نحوی که منافع آن کشور بیشتر به خطر نیفتد معطوف کرده است.
دوشنبه 19 ارديبهشت 1390  3:39
 چهار ذکر الهی در چهار حالت بحرانی
در شگفتم برای کسی که اندوهگین است چگونه به ذکر «لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین» (سوره انبیاء آیه ۸۷) پناه نمی برد.
يکشنبه 11 ارديبهشت 1390  4:32
 دیپلماسی ایران و تحولات منطقه/مصاحبه با روزنامه شرق
ما باید از دوگانگی در مواضع پرهیز کنیم. نباید تصور کنیم مردم به دلیل عدم پوشش خبری تحولات سوریه در رسانه های ایران از اخبار آن کشور مطلع نمی شوند. اکنون به دلیل پیشرفت در فن آوری اطلاعات دسترسی مردم به آخرین اخبار در اقصی نقاط جهان امری پیچیده و غیر ممکن نیست. لذا عدم توجه به تحولات سوریه نه تنها توجیه رسانه ای ندارد بلکه ما را در مظان اتهام دوگانه برخورد کردن نسبت به حرکت های مردمی منطقه قرار می دهد
يکشنبه 28 فروردين 1390  11:43
 Democracy & Rationalism in the Middle East
Seyed Mohammad Sadegh Kharazi, in a “Popular Uprisings in the Arab World” meeting, referred to the differences between the Middle East of yesterday and today. He said that if Eastern and Western circles ask which countries had the background and experience of taking steps toward democracy in the Middle East, the unanimous opinion would be that Iran and Turkey have had democracy and turning historical points in their histories
يکشنبه 28 فروردين 1390  2:29
14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
 نتایج 420 - 440 از تعداد 680  خبر 
 
   copyright 2009-2010, all right reserved. WWW.KHARAZI.IR نقشه سایت        سایتهای مرتبط        تماس با ما