غرب غصه ما را نمی خورد/مصاحبه با ویژه نامه نوروزی مثلث
ماجرای هسته ای شدن ایران یک ماجرای طولانی است. اینکه این برنامه از کجا شروع شد و به کجا ختم شد. در کدام مقاطع فرجام داشتیم و در کجا نافرجام بودیم و یا در کدامین موارد دچار اشتباهات استراتژیک بود و در کدام مقاطع اشتباهات تاکتیکی، باید در وقع خود مورد به مورد بررسی شود و مشخص شود به چه دلیل استراتژی نظام در برخی مقاطع متغیر شد.
پنجشنبه 27 اسفند 1388  11:49
 سخنرانی در مراسم رونمایی از سایت گنجینه باز نسخ خطی اسلامی و ایرانی
میلاد دردانه عالم خلقت بهانه عشق و رحمت حضرت ختمی مرتبت و تولد امام جعفر صادق رئیس مذهب امامیه را تبریک و تهنیت عرض می کنم. این روز فرخنده به حق بهانه ای شده است تا گرد هم آئیم و آغازی مبارک برای پاسداشت عظمت خالقان میراث مکتوب داشته باشیم.بزرگ مردانی با سختی و مشقت آثار علمی به جا گذاشتند و تاریخ علم را بارور کردند.
دوشنبه 17 اسفند 1388  7:54
  چندجانبه گرایی، ضرورتِ معادلات امروز جهانی
امروزه پرسش های جدیدی در برابر نسل جدید جامعه جهانی قرار دارد، اینکه آیا قوانین، مقررات و معاهدات بین المللی دارای ظرفیت و توانایی کامل برای حل و فصل مسائل و مشکلات جهان پیچیده امروز دارند یا خیر. امروز نه تنها در میان متفکران روابط بین الملل و حقوق بین الملل و صاحبنظران سیاسی جهان بحث های کلان و عمده ای در جریان است، بلکه چالش بزرگی در میان قدرت ها و دولت ها وجود دارد که قوانین و معاهدات شکل گرفته در دوران جنگ سرد که بر اساس تقسیم بندی های مناسبات جهان سلطه و جهان قدرت تنظیم شده کارایی لازم را برای رتق و فتق امور عالم را ندارند و در بسیاری موضوعات خود منشا بحران و درگیری هستند
شنبه 8 اسفند 1388  3:49
 
   copyright 2009-2010, all right reserved. WWW.KHARAZI.IR نقشه سایت        سایتهای مرتبط        تماس با ما