چمران، مردی از تبار جهاد و آزادی
نام آوران صحنه مجاهدت های سیاسی ایران طی دو قرن گذشته، مردانی از جنس عدالت طلبان، مجاهدان و تلاش گران و آزادی خواهانی بوده اند که در شبستان تاریخ این سرزمین بگونه ای درخشیدند که شمع محفل انسان و جهان گشتند. شهید دکتر مصطفی چمران از چهره های نادر و نام آوری است که معرف فضیلت ها و خوبی های ملت بزرگ ایران محسوب می شود.
دوشنبه 31 خرداد 1389  4:48
 الازهر شریف، مشایخ و بزرگانش
درفروردین سال هشتاد و شش خورشیدی به اتفاق جناب آقای خاتمی رئیس جمهور پیشین جمهوری اسلامی، سفر رسمی به دعوت دولت مصر داشتیم. دکتر محمد زقزوق، وزیر اوقاف مصر، میزبان آقای خاتمی بود و جناب آقای خاتمی هم سخنران اصلی اجلاس قاهره که بسیاری از علمای دنیای اسلام در آن شرکت جسته بودند. از ایران، علاوه بر جناب آقای خاتمی به عنوان میهمان ویژه که سخنرانی افتتاحیه اجلاس را انجام دادند، آیت الله تسخیری، آیت الله جنتی و حجت السلام نواب هم حضور داشتند
يکشنبه 23 خرداد 1389  1:59
 قطعنامه تحریم دیگر
دیشب شورای امنیت با ۱۲ رأی مثبت، ۲ رأی منفی و ۱ رأی ممتنع قطعنامه تحریم جدیدی را علیه جمهوری اسلامی ایران به تصویب رساند قطعنامه که توسط آمریکا تهیه شده و به تأیید پنج عضو دیگر گروه ۱+۵رسید، تأیید کننده قطعنامه‌های قبلی شوراست که البته نکات جدیدی از جمله به این شرح نیز دارد.
پنجشنبه 20 خرداد 1389  1:59
 راهبرد امنیت ملی امریکا
در ساختار قدرت و سیاست ایالات متحده مرسوم است که هر دولتی که بر سریر قدرت می نشیند چارچوب های استراتژیک خود را در عرصه اقتصاد، سیاست، امنیت و فرهنگ، در سال اول مشخص و رسماً اعلان می کند. استراتژی امنیت ملی امریکا، بیان گر راهبرد جدی ایالت متحده نسبت به مسائل سیاست خارجی، امنیت خارجی امریکا، اقتدار، مسائل منطقه ای و استراتژی منطقه ای-بین المللی و موضوعات مهم جهانی است.
دوشنبه 17 خرداد 1389  5:3
1 2
 
   copyright 2009-2010, all right reserved. WWW.KHARAZI.IR نقشه سایت        سایتهای مرتبط        تماس با ما