محمد ارکون و نوسازی تفکر دینی
من در مدت مسئولیت سفارت ایران در فرانسه در طول حدود سه سال با او مراوده و معاشرت داشتم و گاه می شد که چندین ساعت با یکدیگر درباره مسائل جهان اسلام و مناسبات با غرب و مسائل اصلی تفکر مدرن و نسبت میان تجدد و سنت گفتگو می کردیم. محمد ارکون در خانواده ای نسبتا تهیدست در الجزائر دیده به جهان گشود و همانجا تحصیلات خود را آغاز کرد و بعد برای تکمیل تحصیلاتش راهی فرانسه شد.
شنبه 29 آبان 1389  2:11
 آن کس که تو را نمی‌بیند کور است
دعای عرفه‌ سراسر عرفان، عشق، شعف و اظهار تذلل در پیشگاه خداوند است‌. بسیاری از فرازهای دعای عرفه‌ی‌ امام حسین (علیه‌السلام) مربوط به آیات محکم یا سنن قائم است. آن حضرت، در بخش‌های توحیدی، آن چنان خود را معرفی می‌کند که معلوم می‌گردد از قَرَن تا قَدَم او را اعتقاد توحیدی پرکرده است.
دوشنبه 24 آبان 1389  1:53
 تلاش صهیونیست‌ها برای شکست مذاکرات آتی هسته‌ای
به دنبال پیروزی جمهوری خواهان در انتخابات میان دوره­ای کنگره آمریکا، مقامات رژیم صهیونیستی که پس از قطع گفتگو­های صلح با فلسطینی­ها در لاک خود فرو رفته بودند از این پیروزی به وجد آمده و دوباره تحرکات سیاسی و تبلیغاتی خود را شدت بخشیده­اند. از دید کارشناسان امور آمریکا، با بدست گرفتن مجلس نمایندگان توسط جمهوری خواهان و کاهش نفوذ دموکرات­ها در مجلس سنای آمریکا، قدرت اوباما در صحنه داخلی آمریکا ‌ کاهش یافته و در صحنه بین‌الملل نیز اوباما قادر نخواهد بود در همه زمینه­ هایی که در دو سال اول ابتکار داشت به کار خود با همان قوت ادامه دهد
شنبه 22 آبان 1389  2:4
 جریان محفلی تی پارتی
ایالات متحده سرزمین پدیده ها و عجایب است. نسبت میان سیاست مداران با مردم عادی نسبت همه پاردوکس ها وتناقض های موجود انسان است. اگرچه تنوع وتکثر در ضمیر و ذات مردمان این سرزمین خود نمایی میکند و به همین دلیل می توان گفت ایالات متحده زادگاه نهضت و نحله ها و ادیان و مسلک های جعلی است.
دوشنبه 10 آبان 1389  2:5
1 2
 
   copyright 2009-2010, all right reserved. WWW.KHARAZI.IR نقشه سایت        سایتهای مرتبط        تماس با ما