انعطاف و مقاومت دو مشخصه مقابله حزب الله با پدیده ها
من در ماموریت پاریس با شادروان رفیق حریری، روابط دوستانه برقرار کرده بودم ومعمولاً وی هر گاه که به پاریس می امد با من تماس می گرفت و ملاقات های متعددی با هم داشتیم. ده هابار من و رفیق حریری با هم راجع به مسائل منطقه ولبنان گفتگو می کردیم .
شنبه 25 دى 1389  4:51
 اوباما ناکام در تحقق تغییر/ گفت و گو با دیپلماسی ایرانی
اوباما با ناکامی‌هایی هم مواجه بوده است که از آن جمله می‌توان به عدم تغییر واقعی در سیاست آمریکا در قبال ایران یا عدم فشار بر رژیم اسراییل به دلیل ادامه سیاست های توسعه طلبانه‌اش اشاره کرد.
چهارشنبه 22 دى 1389  11:46
 کنگره جدید آمریکا و انتخابات ۲۰۱۲
صد و دوازدهمین کنگره آمریکا امروز آغاز به کار می کند. جمهوری خواهان مدتهاست که به دنبال چنین روزی بوده اند تا هم بتوانند سیاست های خود را که در بعضی زمینه ها در تقابل با سیاست های اوباماست پی گیری کنند و هم بتوانند اوباما را در طول دو سال آینده تحت فشار قرار داده و وی را در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲ شکست دهند.
پنجشنبه 16 دى 1389  4:54
 ژیسکاردستن گفت امیدی به ماندن شاه نداشتیم / مصاحبه با تاریخ ایرانی
در جریان کنفرانس گوادلوپ چهار قدرت جهان تسلیم محض در مقابل تحولات انقلاب بودند و اطلاعاتی که آن‌ها داشتند حاکی از این بود که شاه فاقد هرگونه مشروعیت ملی است و ایران با بی‌ثباتی در ساختار سیاسی روبروست. در آن مقطع پذیرش حکومتی نیمه شاهنشاهی مثل دوره مصدق هم منتفی بود و پس از آن بود که آمریکا تصمیم گرفت ژنرال هایزر را به ایران بفرستد
سه شنبه 14 دى 1389  11:47
1 2
 
   copyright 2009-2010, all right reserved. WWW.KHARAZI.IR نقشه سایت        سایتهای مرتبط        تماس با ما