تاملی در اشعار حافظ شاعر آسمانی
شعر حافظ آسمانی پر ستاره است که آدمی را از پس این همه قرون و اعصار به شگفتی وا می‌دارد. در برابر این آسمان پر ستاره می‌توان به نظاره نشست و در برابر عظمت و شکوه راستین آن سر تعظیم فرود آورد. یا می‌توان تنها به ستاره‌یی پرفروغ، غزلی از غزل‌ها یا بیتی از ابیات. دیده بر دوخت و محو زیبایی آن شد.
جمعه 29 مهر 1390  3:0
 عده‌ای برای خود سابقه جنگ جعل می‌کنند/تاریخ جنگ را با جوک آمیخته‌‌اند / مصاحبه با اعتماد
انسان‌های با شرف با ماکت جنگ که عکس یادگاری نمی‌گیرند. با ماکت جنگ که نمی‌توان حماسه آفرید. وارثان واقعی دفاع مقدس امروز کنج خانه‌ها نشسته‌اند، می‌توانند این‌ها را احیا کنند
يکشنبه 10 مهر 1390  6:41
 مناظره ای بین امام حق و ابوحنیفه
روزی ابو حنیفه به همراه عدّه ای از دوستانش به مجلس امام جعفر صادق علیه السلام وارد شد و اظهار داشت: «یابن رسول اللّه! فرزندت ، موسی کاظم علیه السلام را دیدم که مشغول نماز بود و مردم از جلوی او رفت و آمد می کردند؛ و او آن ها را نهی نمی کرد، با این که این رفت وآمدها مانع معنویّت می باشد؟!»
پنجشنبه 7 مهر 1390  12:53
 با دعوت امام خمینی (س) جامعه متفرق قبل از انقلاب متحد شد / مصاحبه با سایت جماران
در آئین مقدس اسلام روش گفت و گو به شیوه حسن همواره مورد تاکید و احترام بوده است. امام خمینی(س) نیز در جریان مبارزات ملی و مردمی خود قبل از هر چیز همه را به گفت و گو، ‌تفاهم و دوری از اختلاف و سوء ظن دعوت کرد. از طریق این همفکری ها و همگرایی ها بود که جامعه متفرق و نامتحد ایران قبل از انقلاب به گرد شعار وحدت حلقه زدند و با تکیه بر مشترکات عمیق اسلامی و انسانی خود به فریادهای حق طلبانه و آزادی خواهانه امام خمینی(س) لبیک گفتند.
يکشنبه 3 مهر 1390  11:39
 
   copyright 2009-2010, all right reserved. WWW.KHARAZI.IR نقشه سایت        سایتهای مرتبط        تماس با ما