صدای منادیان گفت‌وگو کوتاه است
متن صحبت های دکتر سید محمد صادق خرازی، در هجدهمین نشست دیپلماسی ایرانی با عنوان «اسلام و غرب؛ تعامل یا تقابل»
يکشنبه 16 مهر 1391  6:30
 ایران در سیاست خاورمیانه‌ای خود تجدید نظر کند
تحولات مصر برای دنیای اسلام و ایران مبارک است. اما ایران برای استفاده درست از این موقعیت باید در سیاست خاورمیانه ای خود تجدید نظر کند و پیوند خود را با ترکیه و مصر برای چینش پایه های جدید تحولات منطقه مستحکم کند.
چهارشنبه 31 خرداد 1391  10:17
 روابط با روسیه، وابسته به مناسبات با غرب است
سید محمدصادق خرازی در نشست یازدهم دیپلماسی ایرانی با عنوان "روسیه در تکاپوی بازی بزرگ جدید" با اشاره به روابط ایران و روسیه معتقد است تا زمانی که مناسبات ایران وغرب تنظیم نشود، نمی‌توان تعریفی جدی از مناسبات ایران و روسیه نیز تلقی کرد.
سه شنبه 10 آبان 1390  6:41
 مطالبات انسانی و بیداری اسلامی/سخنرانی در نشست دیپلماسی ایرانی
تأکید کرد مطالبات انسانی و بیداری اسلامی جامع ترین تعریف از نهضت های معاصر است و تبعات آن برای ایران مبارک بوده است. برخی از کشور ها از مناسبات ایران و ایالات متحده بیم دارند و ایران اگر دارای دولتی با ثبات در تصمیمات سیاست خارجی می بود می بایست رقابت با امریکا را در منطقه مدیریت می کرد .
سه شنبه 31 خرداد 1390  6:45
 سیاست بازدارنده، ایران را گرفتار سیاست احساساتی کرده است
بحث خلیج فارس و امنیت منطقه ای در اولویت سیاست خارجی ایران بایست تعریف شود و ضرورت نقد وضعیت فعلی و اسیب شناسی رفتار متقابل ایران- منطقه نیازمند بحثی طولانی است.
چهارشنبه 21 ارديبهشت 1390  6:47
 سخنرانی در مراسم بزرگداشت اساتید بزرگوار احصائی آغداشلو و کیارستمی
بر کسی از اهل فرهنگ و اندیشه پوشیده نیست که فضای فرهنگی ایران امروز تناسبی با استحقاق و ظرفیتهای موجود این سرزمین گرانـقـدر و سرگذشت و سرنوشت پـرمایه آن ندارد. وظیفه خطیر همه فرهنگ¬دوستان است که راههای غنی تر ساختن فضا را بیابند و بازنمایند. کاوشـهـای ما باید از سر آگاهی به اکنون، معرفت به گذشته و بصیرت به آینده باشد
شنبه 2 بهمن 1389  4:51
 سخنرانی در مراسم رونمایی از سایت گنجینه باز نسخ خطی اسلامی و ایرانی
میلاد دردانه عالم خلقت بهانه عشق و رحمت حضرت ختمی مرتبت و تولد امام جعفر صادق رئیس مذهب امامیه را تبریک و تهنیت عرض می کنم.
این روز فرخنده به حق بهانه ای شده است تا گرد هم آئیم و آغازی مبارک برای پاسداشت عظمت خالقان میراث مکتوب داشته باشیم.بزرگ مردانی با سختی و مشقت آثار علمی به جا گذاشتند و تاریخ علم را بارور کردند.
دوشنبه 17 اسفند 1388  7:54
 مناظره بین نمایندگان کاندیداهای سیاست خارجی در باب سیاست خارجی
مناظره بین نمایندگان کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در سالن شهید مطهری دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد. دکتر مرتضی طلائی‌نیک مسوول کمیته روابط خارجی دکتر محسن رضایی، دکتر سیدجلال ساداتیان، از طرف آقای کروبی، دکتر صادق سلیمی از طرف آقای احمدی‌نژاد و دکتر صادق خرازی به عنوان نماینده مهندس موسوی در این مراسم شرکت کردند.
يکشنبه 17 خرداد 1388  3:29
 متن سخنرانی آقای سید محمد صادق خرازی در روز ملی خلیج فارس
به نظر می‌رسد گاهی مرور خاطرات تلخ و شیرین گذشته در دوران نقاهت یگانه تسکین‌دهندة آلام جسمانی و گاه روحی می‌تواند باشد. در چنین شرایطی برای اینجانب وقتی موضوع بزرگداشت و گرامیداشت روز ملّی خلیج‌ فارس از ناحیة اندیشمند فاضل و مجاهد نستوه جناب آقای بجنوردی مطرح شد، ناخواسته صفحات نه چندان دوری از فصول گذشتة تلاش در دستگاه دیپلماسی و در معیت یاران همراه بر ذهنم رقم خورد، که در این فرصت به برخی از جنبه های آن اشاره خواهم نمود.
چهارشنبه 9 ارديبهشت 1388  4:6
 جمع هنرمندان حامی میرحسین
بر کسی از اهل فرهنگ و اندیشه پوشیده نیست که فضای فرهنگی ایران امروز تناسبی با استحقاق و ظرفیتهای موجود این سرزمین گرانـقـدر و سرگذشت و سرنوشت پـرمایه آن ندارد. وظیفه خطیر همه فرهنگدوستان است که راههای غنی تر ساختن فضا را بیابند و بازنمایند.
دوشنبه 31 فروردين 1388  14:22
 سخنرانی در دانشگاه تهران
انتخابات امریکا بدون شک نه تنها در ایران که در سراسر جهان موضوع مهمی به شمار می رود. امریکا جزء معدود کشورهایی است که انتخابات ریاست جمهوری در آن به گونه ای جامعه بین المللی را نیز تحت تاثیر خود قرار می دهد. گمانه زنی در خصوص آینده روابط ایران و امریکا پس از انتخابات ریاست جمهوری، به‌وی‍ژه پس از انتخاب باراک اوباما، کاندیدای حزب دموکرات از جنبه های مختلف قابل بحث و بررسی است.
چهارشنبه 22 آبان 1387  16:39
 سخنرانی در دانشگاه تهران
انتخابات امریکا بدون شک نه تنها در ایران که در سراسر جهان موضوع مهمی به شمار می رود. امریکا
چهارشنبه 22 آبان 1387  4:29
 سخنرانی در دانشگاه صنعتی اصفهان
به نظر می رسد قبل از ورود به مقوله سیاست خارجی ایران و ارایه تعریف از مفاهیم مختلف آن لازم است مروری بر برهه های مختلف که معمولا در روند سیاست خارجی ایران قابل شناسایی هستند انجام دهیم.
چهارشنبه 6 شهريور 1387  16:39
 سخنرانی در شیراز
شیراز اوردیبهشت رشک بهشت و میراث ثمین فرهنگ و هنر. شِمای امروز است و وضعیتِ ما پس مایة آن و مایة این روشن گشت. سَزاو صّلاح خاموشی است اما شیدایی و شوریدگی را آیین دیگری است
شنبه 21 ارديبهشت 1381  2:13
 میزگرد مشترک ایران واوکراین
ورود میهمانان عزیز را از کشور دوست اوکرائین که خاطرات خوشی از سفر سال قبل خود به آنجا دارم، خوشآمد میگویم که برگزاری دومین میزگرد ایران و اوکراین در اینجا فوقالعاده خرسند هستم و به خاطر تلاشی که مشترکاً در این زمینه از طرف شما و همچنین مرکز مطالعات آسیای مرکزی و قفقاز دفتر مطالعات سیاسی بعمل آمده است تشکر می کنم.
چهارشنبه 23 آبان 1380  16:40
 همایش بین المللی «اسلام سیاسی در آغاز قرن بیست و یکم»
حضور در جمع شما میهمانان و پژوهشگران داخلی و خارجی که از کشورهای مختلف برای شرکت در همایش بینالمللی «اسلام سیاسی در آستانه سده بیست و یکم« به جمهوری اسلامی ایران تشریف آوردهاید خیر مقدم می گویم.
يکشنبه 6 آبان 1380  16:41
 میزگرد بررسی پیامدهای تحولات اخیر در منطقه خاورمیانه
قبل از هر چیز لازم میدانم به میهمانان عزیز خانم‌ها و آقایان بویژه سخنرانان محترم خیرمقدم عرض نمایم و از اینکه دعوت مجموعه آموزش و پژوهش را پذیرفتند تقدیر و تشکر نمایم. همچنین از دفتر و مرکز مطالعات خلیج فارس و خاورمیانه به خاطر برپایی این گونه نشست‌های مطلوب تشکر کنم.
سه شنبه 1 آبان 1380  16:40
 سمینار ایران و بریتانیا
سالها از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران گذشته است، همواره
دوشنبه 21 خرداد 1380  15:1
 میزگرد ایران واسترالیا
صبح به خیر خانمها و آقایان، به کشور جمهوری اسلامی ایران خوش آمدید. اسباب مسرت است که دور دوم میزگرد
پنجشنبه 27 ارديبهشت 1380  14:55
 جهان ایرانی: از شکل دهی تا مشارکت سازنده در فرآیند جهانی
متن سخنرانی جناب آقای سید صادق خرازی در جمع فرهیختگان علمی کشور با موضوع
جمعه 21 ارديبهشت 1380  15:0
1 2 3 4 5 6
 نتایج 60 - 80 از تعداد 120  خبر 
 
   copyright 2009-2010, all right reserved. WWW.KHARAZI.IR نقشه سایت        سایتهای مرتبط        تماس با ما