به شرط پایان زیاده خواهی ها توافق می کنیم
خرازی در مصاحبه با نشریه تجارت فردا گفت:ما در مذاکرات یک اصول داریم و یک فروع. در اصول نمی توان مذاکره کرد اما در فروع امکان چانه زنی و مانور وجود دارد.
يکشنبه 22 تير 1393  6:8
 سیاست خارجی پنهان ما حرف اول را می‌زند
مصاحبه با روزنامه آرمان
يکشنبه 15 تير 1393  6:8
 عربستان باید پاسخگوی جنایات علیه ایران باشد
مصاحبه صادق خرازی با خبرگزاری مهر
دوشنبه 26 خرداد 1393  6:9
 سیاست خارجی فرانسه، گروگان فابیوس است
مصاحبه با روزنامه فرهیختگان
شنبه 25 آبان 1392  6:19
 غرب در برابر هر گام ایران، یک گام بردارد
مصاحبه شبکه خبری العالم
دوشنبه 22 مهر 1392  6:18
 با کلنگ به جان وزارت‌خارجه افتادند
گفت و گو با هفته نامه آسمان
سه شنبه 16 مهر 1392  6:17
 دولت انگلیس اشتباه بزرگی درباره ایران کرد/ آمریکا بدون ایران در منطقه کاری از پیش نمی‌برد
سفیر اسبق ایران در فرانسه با تأکید بر اینکه ایران رابطه با انگلیس را قطع نکرد که بخواهد برقرار کند، گفت: انگلیسی‌ها دچار شتابزدگی شده و رابطه را قطع کردند، دولت محافظه‌کار این کشور ناپختگی کرد و خود آنها هم فهمیده‌اند.
سه شنبه 22 مرداد 1392  6:25
 با زبان دوگانه نمی‌شود با ایران برخورد کرد
گفت و گو با خبرگزاری ایسنا
شنبه 19 مرداد 1392  6:26
 1+5 موضوع هسته‌یی ایران را از حالت امنیتی خارج کند
اگر آژانس و 1+5 که طرف گفت‌وگو با ایران هستند علاقه‌ای به حل و فصل منازعه و مناسبات‌شان با ایران دارند، تنها راهی که باقی می‌ماند این است که روند این پرونده از حالت امنیتی خارج و تبدیل به پرونده حقوقی - سیاسی بین‌المللی شود.
يکشنبه 13 اسفند 1391  6:28
 تنها پیشنهاد مذاکره دادن،راهگشا نیست/مصاحبه با اعتماد
امیدوارم شرایطی به وجود بیاید که با صلاحدید رهبری شاهد تحولات جدید در روابط ایران- آمریکا باشیم
يکشنبه 12 آذر 1391  6:30
 دولت احمدی‌نژاد برگ‌ریزان نظام بود
با رویه ای که در پیش گرفته شده است نیروهای لایقی که می توانستند تعیین کننده باشند امروز خانه نشین شده اند. افرادی که حرفی برای گفتن داشتند دیگر در عرصه حضور ندارند؛ یا بالاجبار از بدنه اجرایی حذف شده اند و یا جذب بخش خصوصی خارج از کشور شده اند
يکشنبه 21 آبان 1391  11:34
 بشار ۶ ماه مقاومت کند،معادله تغییر می کند/ متن کامل گفت و گو با نشریه آسمان
دولت نهم و دهم خیلی تمایل به ثبات سیستم سیاسی و دولت امروز عراق نداشت. فشارهایی که آمریکایی ها و غربی ها و اعراب منطقه برای تعویض دولت عراق گذاشته بودند منجر به وادادگی آقایان شده بود.
دوشنبه 9 مرداد 1391  6:31
 اگر ایران می خواست، بحرین را چند ساعته می گرفت / ایران می تواند به نگرانی ها و سر خوردگی های سعودی کمک کند
پروژه عربستان سعودی برای الحاق بحرین به خاک خود اگرچه به شکست منتهی شد اما در عمل بحرین همچنان در تصرف نیروهای نظامی عربستان سعودی برای حفاظت از خلافت نامشروع آل خلیفه بر این کشور به سر می برد. خانواده سلطنتی آل خلیفه که اقلیتی سنی هستند سال هاست که بر اکثریت شیعیان بحرین حکومت می کنند و تنها یکی از منافعی که الحاق خاک بحرین به عربستان سعودی یا تشکل اتحادیه با این کشور برای آل خلیفه و آل سعود دارد همین برهم زدن اکثریت شیعی بحرین است.
شنبه 27 خرداد 1391  11:36
 امید به تفاهم در سال جدید
سید محمد صادق خرازی، معاون اسبق وزارت خارجه ایران در گفتاری برای دیپلماسی ایرانی به مهم ترین تحولات سال گذشته در سطح بین المللی می پردازد و اظهار امیدواری می کند که در سال جدید تفاهم جایگزین تهدید و تحریم، دوستی جایگزین دشمنی و عداوت، و عدالت جایگزین زور و تبعیض گردد.
شنبه 19 فروردين 1391  11:36
 امریکایی ها برای نابودی هواپیما برنامه ریزی کرده بودند/مصاحبه با هفته نامه آسمان
بخش عمده از زندگی سیاسی ما درگیر بودن در مسایل خارجی ایران بوده است سیاست همچون یک اپیدمی و ویروس در وجود یک سیاست مدار وسیاست پیشه فعال و درگیر است من نه تنها دور نیستم بلکه کار روز مره ومطالعه همیشگی ام حوزه سیاست خارجی است بویژه که سایت دیپلماسی ایرانی هم خودش یک کار جدی و مهمی در عرصه سیاست خارجی و مسایل بین المللی جمهوری اسلامی است
دوشنبه 19 دى 1390  6:36
 صالحی وارث یک ویرانکده است / متن کامل مصاحبه با ایسنا
منطقه خاورمیانه آبستن تحول است. در این تحول هم حادثه خواهد بود و هم وقایع عجیبی رخ خواهد داد و هم اگر ما دقت نکنیم شاید به جای طلایی شدن اساسی‌ترین فرصت‌ها، موقعیت‌مان را متزلزل کنیم و این موضوع به کاهش قدرت منطقه‌یی ایران منجر شود.
دوشنبه 28 آذر 1390  6:36
  دیپلماسی کارآمد مانع از صدور قطعنامه های تحریمی شورای امنیت می شود
تحریم ها؛ پدیده تقابل وپیچیدگی مراودات و مناسبات ایران وایالات متحده امریکا بوده وهست. قبل از پیروزی انقلاب مناسبات دولتین تهران و واشنگتن از وضعیت همکاری های استراتژیک و مناسبات نورمال زمان رژیم گذشته نه تنها افول کرد بلکه به وضعیت بحرانی و در نهایت به تقابل و درگیری های مختلف درعرصه های سیاسی،اقتصادی، فرهنگی ، امنیتی و نظامی کشیده شد.آن چه مهم است باز خوانی آن چیزی است که طی این سالها بر واقعیت های دو طرف تأثیر گذاشته است.
شنبه 5 آذر 1390  11:37
 باور بیش از حد به توانایی غیر متعهد‌ها گمراه کننده است
سید صادق خرازی، معاون سابق وزیر خارجه در گفتگو با دیپلماسی ایرانی به گزارش اخیر مدیر کل آژانس می‌پردازد و معتقد است نقش روسیه در مقابل فشار غرب در مسئله هسته ای بسیار تعیین کننده خواهد بود. چنانچه ایران و روسیه نتوانند در ارتباط نظراتشان را به هم نزدیک کنند، انگیزه روسها نیز برای ایستادگی در مقابل غرب کمتر خواهد شد.
دوشنبه 30 آبان 1390  11:37
 عده‌ای برای خود سابقه جنگ جعل می‌کنند/تاریخ جنگ را با جوک آمیخته‌‌اند / مصاحبه با اعتماد
انسان‌های با شرف با ماکت جنگ که عکس یادگاری نمی‌گیرند. با ماکت جنگ که نمی‌توان حماسه آفرید. وارثان واقعی دفاع مقدس امروز کنج خانه‌ها نشسته‌اند، می‌توانند این‌ها را احیا کنند
يکشنبه 10 مهر 1390  6:41
 با دعوت امام خمینی (س) جامعه متفرق قبل از انقلاب متحد شد / مصاحبه با سایت جماران
در آئین مقدس اسلام روش گفت و گو به شیوه حسن همواره مورد تاکید و احترام بوده است. امام خمینی(س) نیز در جریان مبارزات ملی و مردمی خود قبل از هر چیز همه را به گفت و گو، ‌تفاهم و دوری از اختلاف و سوء ظن دعوت کرد. از طریق این همفکری ها و همگرایی ها بود که جامعه متفرق و نامتحد ایران قبل از انقلاب به گرد شعار وحدت حلقه زدند و با تکیه بر مشترکات عمیق اسلامی و انسانی خود به فریادهای حق طلبانه و آزادی خواهانه امام خمینی(س) لبیک گفتند.
يکشنبه 3 مهر 1390  11:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 نتایج 140 - 160 از تعداد 220  خبر 
 
   copyright 2009-2010, all right reserved. WWW.KHARAZI.IR نقشه سایت        سایتهای مرتبط        تماس با ما