تاملی بر استراتژی جهاد اقتصادی در سال ٩٠ خورشیدی
بیائید با جهاد اقتصادی سرسری برخوردار نکنیم و آن¬را به شعار های انجام ناشدنی مبدل نسازیم و یا آن¬را بهانه تخطئه دیگران و اسباب جدایی میان مردمان این سرزمین نسازیم وآن¬را به پدیده خودی و غیر خودی مبدل نکنیم. بیاییم در راه خدا و انسانیت به فکر امروز و فردای این مردم اگاه باشیم
يکشنبه 21 فروردين 1390  6:47
 آیت الله سید محمد باقر صدر پیشتاز نوسازی فکری حوزه
شهید ایت الله سید محمد باقر صدر از جمله شهیدان نامدار و نادر و ازعلمداران پر فضیلت مکتب اهل بیت و همچنین از اعاظم عالمان برجسته تاریخ روحانیت شیعه است.
شنبه 20 فروردين 1390  2:35
 پاسخ صادق خرازی به اظهارات متکی
خدا را شاکرم هم ایشان در جامعه سیاسی و مجموعه دیپلماتیک کشور شناخته شده‌اند و هم بنده و کارنامه مسوولیت‌های هر دو نفرمان روشن و مشخص است و من سیدمحمد صادق خرازی اعتراف می‌کنم تا جایی که توانسته‌ام در دوران مسوولیت‌هایم در زمان دفاع مقدس و نمایندگی‌های ایران در نیویورک و نیز در وزارت خارجه در دوران مسوولیت آقایان دکتر ولایتی و دکتر خرازی، برگزاری اجلاس سران کنفرانس اسلامی‌ در تهران، معاونت وزارت امور خارجه و ماموریت در پاریس در حد بضاعت و توان برای اعتلای نام ایران وعظمت جمهوری أسلامی و حفظ شان ملی و دینی مردم شریف کوشیده‌
شنبه 13 فروردين 1390  15:10
 منطقه ممنوعه پروازی و آینده لیبی
آینده لیبی قابل پیش بینی نیست. هم اکنون غربی‌ها صحبت از لزوم خروج نیروهای قذافی از شرق لیبی می‌کنند، جایی که از نظر ذخائر نفتی بسیار غنی است. به نظر می‌رسد که غرب یا مایل نیست رژیم قذافی به طور کامل ساقط شود و یا قادر به انجام آن نیست. حالت نه جنگ و نه صلح در لیبی عملا آن کشور را به دو بخش شرقی و غربی تقسیم خواهد کرد، نتیجه ای که جهان اسلام از آن متضرر خواهد شد
شنبه 28 اسفند 1389  3:26
 بوی گل افشار
کتابخانه ملی و کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران از مرحمت قلمی وقدمی افشار بی بهره نبود و اصولاً در هر سرسرایی که با کتاب هویت پیدا می کرد، نشانه ایی از ایرج افشار میتوان یافت و گوئی بوی گل افشار گرفته بود.کارنامه درخشان افشار ستودنی وحیرت آور است.
سه شنبه 24 اسفند 1389  2:10
 مسیح لبنان
مصلح نامدار، علامه بزرگوار، آیت الله امام موسی صدر بیش از سی سال است که غربت مظلومانه را تحمل و امت اسلامی به ویژه شیعیان در فقدان این دردانه دوران در مهجوری و مشتاقی به سر می برند.
در فقه و حقوق اسلامی احکام و قواعد بسیار مهمی درباره حیات و وفات انسان وجود دارد. قوانینی که مترتب بر آن می گردد و به همین دلیل ملزوماتی را به جامعه ، نظام ودولت ، دوستان و خانواده تحمیل می کند. وقتی اخبار متواتر از حیات ایشان است و ادله ای بر فوت و شهادت به صورت مستدل ومحکم ارائه نشده و وفات و شهادت ایشان اثبات نگردیده،
شنبه 21 اسفند 1389  4:36
 گزارش آمانو تشدید تحریم‌ها را هموار کرد/گفت و گو با دیپلماسی ایرانی
گزارش اخیر آژانس همانند گزارشات قبلی دو پهلو نوشته شده است. از سویی می‌گوید که فعالیت‌های هسته‌ای اعلام شده ایران انحرافی نداشته و از سوی دیگر تاکید می‌کند که ایران همکاری لازم را نمی‌کند تا آژانس را قادر سازد تا نسبت به فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران اطمینان حاصل کند.
چهارشنبه 18 اسفند 1389  6:48
 جنایت علیه بشریت در لیبی و سرنوشت امام موسی صدر
روز شنبه، شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه شماره 1970 را درباره لیبی با اجماع از تصویب گذراند. هفته گذشته نیز شورای امنیت در خصوص بحران لیبی تشکیل جلسه داد و به صدور بیانیه رئیس شورا اکتفا کرد. در این بیانیه خشونت و استفاده از زوز علیه غیرنظامیان محکوم و بر لزوم احترام به حقوق شهروندان لیبی تاکید شده ولی هیچ گونه تهدیدی علیه رژیم لیبی مبنی بر توقف سرکوب مردم به عمل نیامده است. این اقدام شورا یادآور تلخ اولین قطعنامه شورای امنیت بعد از تجاوز صدام علیه کشورمان در سال 1359 است
پنجشنبه 12 اسفند 1389  6:48
 دکتر بروجردی،‌پدر خانواده دیپلماسی کشور
محمود بروجردی از پیش کسوتان صحنه دیپلماسی و از جمله علاقمندان به توسعه فرهنگ و کاربرد آن در دیپلماسی بود. سالهای متمادی مسئولیت هایی در سطوح مختلف وزارت امور خارجه داشت. روزگاری قائم مقام وزیر و ایامی مشاور وزیر، مدتی رئیس مرکز گسترش زبان وأدبیات فارسی در وزارت امورخارجه و چند سالی به عنوان سفیر جمهوری اسلامی در فنلاند ایفای نقش کرد.
دوشنبه 9 اسفند 1389  1:51
 لولاک لما خلقت الافلاک
روز بزرگ پیامبر عدالت و ازادی پیامبر عقل و رحمت ، اسطوره بی بدیل و بی نظیر تاریخ انسان وجهان و میلاد رئیس مذهب شیعه امامیه امام جعفر صادق( ع) بر همه آحاد بشریت بویژه مسلمانان وشیعیان فرخنده و مبارک باد ، یاد باد وجود مقدسشان که الگوی رحمت و أخلاق بود وآفاق کرامت و اعجازشان عالم گیر بوده است اهمیتی بسزا خواهد داشت
دوشنبه 2 اسفند 1389  9:45
 آمریکا در مصر بر سر دو راهی
این روزها خاورمیانه روزهای بحرانی و سرنوشت سازی را می‌گذراند. خیزش مردمی ‌علیه حکومت‌های خودکامه در برخی کشورهای این منطقه حساس فقط به دلیل گرسنگی مردم به وقوع نپیوسته بلکه استبداد دهها ساله نیز ریشه در نارضایتی مردم دارد، مردمی‌ که از حکومت‌های متکی به یک فرد و یا یک حزب به تنگ آمده و می‌خواهند خود سرنوشتشان را به دست گیرند.
شنبه 16 بهمن 1389  4:50
 چرا اجلاس استانبول به نتیجه نرسید؟
گفت و گوهای ایران و کشورهای ۱+۵ شنبه بعد از ظهر در استانبول خاتمه یافت و هنوز زمان جدیدی برای دور بعد گفتگوها تعیین نشده است. در حالی که از ابتدای مذاکرات هیات ایرانی فضای مثبتی از گفتگوها ارائه می داد، از اواخر روز اول گفتگوها کشورهای غربی نارضایتی خود را از جلو نرفتن مباحث اعلام داشتند. در پایان نیز خانم اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از روند گفتگوها ابراز ناخرسندی کرد و ایران را به دلیل آنچه وی معرفی پیش شرط ها خواند مسئول عدم پیشرفت در اجلاس قلمداد نمود.
پنجشنبه 7 بهمن 1389  4:50
 در افغانستان از بازیگری به تماشاچی رسیده‌ایم
ما در پنج، شش سال گذشته از جایگاه یک بازیگر مهم و فعال در منطقه و محیط بین الملل که مهم ترین تاثیرات را در افغانستان داشتیم به سطح یک تماشاچی تنزل کرده ایم و این یک فاجعه است.
دوشنبه 4 بهمن 1389  6:48
 سخنرانی در مراسم بزرگداشت اساتید بزرگوار احصائی آغداشلو و کیارستمی
بر کسی از اهل فرهنگ و اندیشه پوشیده نیست که فضای فرهنگی ایران امروز تناسبی با استحقاق و ظرفیتهای موجود این سرزمین گرانـقـدر و سرگذشت و سرنوشت پـرمایه آن ندارد. وظیفه خطیر همه فرهنگ¬دوستان است که راههای غنی تر ساختن فضا را بیابند و بازنمایند. کاوشـهـای ما باید از سر آگاهی به اکنون، معرفت به گذشته و بصیرت به آینده باشد
شنبه 2 بهمن 1389  4:51
 انعطاف و مقاومت دو مشخصه مقابله حزب الله با پدیده ها
من در ماموریت پاریس با شادروان رفیق حریری، روابط دوستانه برقرار کرده بودم ومعمولاً وی هر گاه که به پاریس می امد با من تماس می گرفت و ملاقات های متعددی با هم داشتیم. ده هابار من و رفیق حریری با هم راجع به مسائل منطقه ولبنان گفتگو می کردیم .

شنبه 25 دى 1389  4:51
 اوباما ناکام در تحقق تغییر/ گفت و گو با دیپلماسی ایرانی
اوباما با ناکامی‌هایی هم مواجه بوده است که از آن جمله می‌توان به عدم تغییر واقعی در سیاست آمریکا در قبال ایران یا عدم فشار بر رژیم اسراییل به دلیل ادامه سیاست های توسعه طلبانه‌اش اشاره کرد.
چهارشنبه 22 دى 1389  11:46
 کنگره جدید آمریکا و انتخابات ۲۰۱۲
صد و دوازدهمین کنگره آمریکا امروز آغاز به کار می کند. جمهوری خواهان مدتهاست که به دنبال چنین روزی بوده اند تا هم بتوانند سیاست های خود را که در بعضی زمینه ها در تقابل با سیاست های اوباماست پی گیری کنند و هم بتوانند اوباما را در طول دو سال آینده تحت فشار قرار داده و وی را در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲ شکست دهند.
پنجشنبه 16 دى 1389  4:54
 ژیسکاردستن گفت امیدی به ماندن شاه نداشتیم / مصاحبه با تاریخ ایرانی
در جریان کنفرانس گوادلوپ چهار قدرت جهان تسلیم محض در مقابل تحولات انقلاب بودند و اطلاعاتی که آن‌ها داشتند حاکی از این بود که شاه فاقد هرگونه مشروعیت ملی است و ایران با بی‌ثباتی در ساختار سیاسی روبروست. در آن مقطع پذیرش حکومتی نیمه شاهنشاهی مثل دوره مصدق هم منتفی بود و پس از آن بود که آمریکا تصمیم گرفت ژنرال هایزر را به ایران بفرستد
سه شنبه 14 دى 1389  11:47
 سیاست تعامل و مدارا در مقابل اعراب اشتباه بود/گفت و گو در میزگرد دیپلماسی ایرانی
معاون وزیر خارجه سابق با تاکید بر اینکه دستگاه دیپلماسی کشور در برابر واقعیتی به نام ویکی لیکس خواب است، هشدار داد که امروز امارات و برخی از کشورهای عرب منطقه تهدید اول امنیت ملی ایران هستند و دستگاه سیاست خارجی از این مهم غفلت کرده است.
جمعه 10 دى 1389  3:12
 مذاکرات فرسایشی به نفع هیچ طرفی نیست / متن کامل مصاحبه با ایسنا
می‌توان از اطلاعاتی که از مجموع نشست اخیر ایران و 1+5 در ژنو منتشر شده این جمع‌بندی را به دست آورد که جلسه مثبت بوده است. رسیدن به توافقی برای برگزاری نشست دیگر خود گام مثبتی است. از بررسی اظهارات مسوولان قبل از جلسه، درحین آن و پس از جلسه می‌توان نتیجه نشست را مثبت ارزیابی کرد. روح حاکم بر جلسه و گفتمان نشست ژنو و نزدیک شدن دیدگاه‌ها مثبت بوده است.
دوشنبه 6 دى 1389  11:48
14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
 نتایج 440 - 460 از تعداد 680  خبر 
 
   copyright 2009-2010, all right reserved. WWW.KHARAZI.IR نقشه سایت        سایتهای مرتبط        تماس با ما