شروط ایران برای آغاز مذاکرات هسته‌ای
سخنان روز دوشنبه رئیس‌جمهور درخصوص شروط ایران برای از سرگیری گفتگوها با گروه 1+5 در ماه مرداد و سخنان روز سه‌شنبه وزیرامورخارجه مبنی بر آغاز مذاکرات با برزیل و ترکیه بازتاب فراوانی در رسانه‌های جهان به ویژه در کشورهای غربی داشته است
شنبه 12 تير 1389  2:29
 سرانجام عشق به ایران...
سهروردی را گفتند تا به کی از ایران سخن گویی ؟ گفت تا آن زمان که زنده ام .
جمعه 11 تير 1389  4:47
 چمران، مردی از تبار جهاد و آزادی
نام آوران صحنه مجاهدت های سیاسی ایران طی دو قرن گذشته، مردانی از جنس عدالت طلبان، مجاهدان و تلاش گران و آزادی خواهانی بوده اند که در شبستان تاریخ این سرزمین بگونه ای درخشیدند که شمع محفل انسان و جهان گشتند. شهید دکتر مصطفی چمران از چهره های نادر و نام آوری است که معرف فضیلت ها و خوبی های ملت بزرگ ایران محسوب می شود.
دوشنبه 31 خرداد 1389  4:48
 الازهر شریف، مشایخ و بزرگانش
درفروردین سال هشتاد و شش خورشیدی به اتفاق جناب آقای خاتمی رئیس جمهور پیشین جمهوری اسلامی، سفر رسمی به دعوت دولت مصر داشتیم. دکتر محمد زقزوق، وزیر اوقاف مصر، میزبان آقای خاتمی بود و جناب آقای خاتمی هم سخنران اصلی اجلاس قاهره که بسیاری از علمای دنیای اسلام در آن شرکت جسته بودند. از ایران، علاوه بر جناب آقای خاتمی به عنوان میهمان ویژه که سخنرانی افتتاحیه اجلاس را انجام دادند، آیت الله تسخیری، آیت الله جنتی و حجت السلام نواب هم حضور داشتند
يکشنبه 23 خرداد 1389  1:59
 قطعنامه تحریم دیگر
دیشب شورای امنیت با ۱۲ رأی مثبت، ۲ رأی منفی و ۱ رأی ممتنع قطعنامه تحریم جدیدی را علیه جمهوری اسلامی ایران به تصویب رساند قطعنامه که توسط آمریکا تهیه شده و به تأیید پنج عضو دیگر گروه ۱+۵رسید، تأیید کننده قطعنامه‌های قبلی شوراست که البته نکات جدیدی از جمله به این شرح نیز دارد.
پنجشنبه 20 خرداد 1389  1:59
 راهبرد امنیت ملی امریکا
در ساختار قدرت و سیاست ایالات متحده مرسوم است که هر دولتی که بر سریر قدرت می نشیند چارچوب های استراتژیک خود را در عرصه اقتصاد، سیاست، امنیت و فرهنگ، در سال اول مشخص و رسماً اعلان می کند. استراتژی امنیت ملی امریکا، بیان گر راهبرد جدی ایالت متحده نسبت به مسائل سیاست خارجی، امنیت خارجی امریکا، اقتدار، مسائل منطقه ای و استراتژی منطقه ای-بین المللی و موضوعات مهم جهانی است.
دوشنبه 17 خرداد 1389  5:3
 حمایت از اسلامگرایان ترکیه در دستور کار غرب است
اینکه ترک ها از بالای سرما رد می شوند و در مذاکرات پاکستان و افغانستان برای حل اختلاف آنها شرکت می کنند دلیلی بر ضعف دیپلماسی ماست.
يکشنبه 16 خرداد 1389  3:15
 انگلیس اصلی‌ترین بازیگر اروپا می‌شود
برخی از کشورهای اروپایی درحال رسیدن به این نتیجه هستند که باید برای فرار از بحران به سیاسیت‌های سوسیالیستی بازگردند. گفت‌وگوی خبرآنلاین با صادق خرازی
دوشنبه 10 خرداد 1389  3:19
  خرمشهر را خدا آزاد کرد
تاریخ جنگ های کلاسیک جهان در قرن بیستم، شاهد عملیات های متفاوت و گوناگونی بوده است که هر کدام به لحاظ مسائل استراتژیک نظامی، نیازمند بازخوانی و قرائت های تخصصی از جنس و نوع جنگ، دفاع، عملیات و ماهیت آن جنگ کلاسیک و یا پارتیزانی است. در قرن بیستم جنگ های بزرگی در تاریخ بشریت رخ داد که جنگ ویرانگر اول و دوم جهانی، جنگ های اروپا، جنگ های اعراب و اسرائیل، جنگ دو کره و... از نمونه های آن است.
دوشنبه 3 خرداد 1389  2:45
  بیانیه تهران و لزوم هوشیاری
سرانجام بعد از ماه ها مذاکره، صبح روز قبل در جلسه سه جانبه سران ایران – ترکیه و برزیل بیانیه تهران در خصوص تبادل سوخت هسته ای به امضای وزرای خارجه سه کشور رسید. بر اساس مفاد این بیانیه ایران موافقت کرده است که طی یک ماه ۱۲۰۰ کیلوگرم اورانیوم ۳/۵ درصدی را به ترکیه ارسال نماید و ظرف یک سال اورانیوم با غنای ۲۰ درصد را برای راکتور هسته ای تهران دریافت نماید. البته این توافق مستلزم موافقت گروه وین شامل امریکا، روسیه، فرانسه و آژانس بین المللی انرژی اتمی است که تامین کننده سوخت ۲۰ درصدی هستند.
سه شنبه 28 ارديبهشت 1389  2:56
 جهانگیری یا جهان داری
بی مناسبت نیست که یک ارزیابی از موقعیت ایالات متحده، طی چند دهه اخیر در جهان و منطقه و مناسبات بین شرق و غرب، دنیای عرب و دنیای اسلام داشته باشیم.
آنچه مهم است این است که اگرچه ایالات متحده به دلیل در اختیار داشتن بزرگترین قدرت نظامی- اقتصادی جهان، توانسته است توفیقاتی در جهان گیری آنهم به صورت موقت داشته باشد، ولی بی تردید هیچگاه نتوانسته است در جهان داری توفیقاتی به دست آورد و کاملا می توان به پارادوکس جهان گیری و جهان داری در سیاست های استراتژیک و عملکردهای تاکتیکی ایالات متحده اذعان نمود.
جمعه 17 ارديبهشت 1389  2:2
 به یاد یار دیرین، رامین رفیع رسم
عصر چهارشنبه، هشتم اردیبهشت در حال بررسی در چاپخانه ای در آلمان برای چاپ مصحف قرآن مجید بودم که فرزندم سید محمد حسین خرازی تماس گرفت و گفت که حافظ، فرزند رامین رفیع رسم از رم تماس گرفته و گفته است وضعیت حال پدرش وخیم است و به دنبال شما میگردند
دوشنبه 13 ارديبهشت 1389  4:16
 در باب اثر ارزنده جوامع الحکایات و لوامع الروایات
در روزهای پایانی سال ۸۸و آغاز سال ۸۹چند صباحی به سفر درمانی ، معالجاتی به ینگه عالم رفتم. به روزگار تنهایی در این غربت غریب، کتاب، یگانه مونس بی یال و کوپال آدمی است.در مایوکلینیک، در شهر راچستر ایالت مینی سوتایا در منهتن نیویورک، بستری بودم و چند کتاب بهمراه داشتم که توفیق تورق صفحات شریف آنرا داشتم
دوشنبه 6 ارديبهشت 1389  2:26
 «آخ سوختم»
جلال الدوله در موقع حکمرانی یزد به مردم زیاده از حد تعدی و اجحاف می کرد که شرح آنرا اینک از عبدالحسین شیخ الملک اورنگ(قبلاً معین الاسلام) به نقل از قول دکتر محمد خان احیاء الملک به قرار زیر خواهید شنید:
شنبه 4 ارديبهشت 1389  2:38
  خلع سلاح جهانی، دستور کار اجلاس تهران
ماجرای تکنولوژی هسته ای در دستور کار سازمان های بین المللی و دکترین امنیت جمعی و جهانی و در روابط میان قدرت های بزرگ جهان و کشورهای خرد و کلان ماهیت جدیدی پیدا کرده است. چیستی وچرایی این تحول طی این ایام را هم می توان در رفتار استعمارگرایانه قدرت های غربی جستجو کرد و هم دغدغه و نیات خیرخواهانه بسیاری از دلسوزان امروز عالم دانست. ولی ضروری است تا با تلاش و همت به روشنگری پرداخت و در حفظ و پاسداری از دست آوردها و کوشش های پر هزینه ملی همت گمارد .
يکشنبه 29 فروردين 1389  8:37
 راز پسندیده
این سخن قوللر آقاسی در اوائل سال های چهل شمسی یا خورشیدی از فریدون رهنما شنیده شد. رهنما طی گفت و گویی از قوللر آقاسی می پرسد: نقاشی چیست؟ استاد میگوید: راز پسندیده.
شنبه 28 فروردين 1389  2:57
 دمی با کیمیای سعادت...
و عبدالله مسعود روایت کند که رسول(ص) اکرم گفت: روزگاری آید برمردمان که دینِ مرد سلامت نیابد مگر که میگریزد از جایی به جایی و از کوهی به کوهی و از سوراخی به سوراخی، چون روباه که خویشتن از خویشتن، می دزدد.
گفتند: یا رسول الله، آن کی باشد؟
گفت: چون معیشت بی معصیت نتوان آوردن، آنگاه عزب بودن حلال شود.
سه شنبه 24 فروردين 1389  6:50
 مخاطب قرار دادن مردم ایران توسط اوباما اشتباه بود/مصاحبه با ویژه نامه روزنامه خراسان
در رفتار آمریکایی ها تغییری دیده نمی شود. هر چند در گفتار آن ها، آنهم در آغاز کار پرزیدنت اوباما، تغییراتی مشاهده شد. یعنی همان روال گذشته حاکم است. اما این که شعار تغییر اوباما یک شعار واقعی بود یا خیر، . برداشتِ من این است که اوباما به عنوان شخص و نه سیستم سیاسی امریکا به صورت همه جانبه، شخصاً علاقمند بود و هنوز هم تمایل به تغییر مناسبات در مورد ایران دارد.
يکشنبه 15 فروردين 1389  3:16
 غرب غصه ما را نمی خورد/مصاحبه با ویژه نامه نوروزی مثلث
ماجرای هسته ای شدن ایران یک ماجرای طولانی است. اینکه این برنامه از کجا شروع شد و به کجا ختم شد. در کدام مقاطع فرجام داشتیم و در کجا نافرجام بودیم و یا در کدامین موارد دچار اشتباهات استراتژیک بود و در کدام مقاطع اشتباهات تاکتیکی، باید در وقع خود مورد به مورد بررسی شود و مشخص شود به چه دلیل استراتژی نظام در برخی مقاطع متغیر شد.
پنجشنبه 27 اسفند 1388  11:49
 سخنرانی در مراسم رونمایی از سایت گنجینه باز نسخ خطی اسلامی و ایرانی
میلاد دردانه عالم خلقت بهانه عشق و رحمت حضرت ختمی مرتبت و تولد امام جعفر صادق رئیس مذهب امامیه را تبریک و تهنیت عرض می کنم.
این روز فرخنده به حق بهانه ای شده است تا گرد هم آئیم و آغازی مبارک برای پاسداشت عظمت خالقان میراث مکتوب داشته باشیم.بزرگ مردانی با سختی و مشقت آثار علمی به جا گذاشتند و تاریخ علم را بارور کردند.
دوشنبه 17 اسفند 1388  7:54
14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
 نتایج 500 - 520 از تعداد 680  خبر 
 
   copyright 2009-2010, all right reserved. WWW.KHARAZI.IR نقشه سایت        سایتهای مرتبط        تماس با ما