سفر فابیوس و میهمان‌نوازی ایرانی
یادداشت روزنامه شرق
چهارشنبه 7 مرداد 1394  7:12
 درباره مطالبات مقام ‌معظم ‌رهبری
یادداشت منتظر شده در روزنامه شرق
دوشنبه 29 تير 1394  8:39
 اهداف عربستان در حمله به یمن
سرمقاله روزنامه شرق
دوشنبه 24 فروردين 1394  6:26
 حرف‌هایی که در سینه حبس خواهد شد
در رثای صادق طباطبایی، منتشر شده در روزنامه شرق
دوشنبه 4 اسفند 1393  8:19
 هم‌آوایی ملت فرانسه؛ من شارلی هستم
ین واقعه با وجود آنکه حادثه تلخ و جانکاهی بود ولی بیشترین کمک را به وضعیت کنونی دولت سوسیالیست فرانسوا اولاندکرد و همگرایی جدی در میان نخبگان، آزادی خواهان، مردم، احزاب و دولت های دیگر اروپایی ایجاد کرده است تاجایی که یکشنبه یازدهم ژانویه به دعوت اولاند یکی از بزرگ ترین راهپیمایی های تاریخ فرانسه صورت خواهد گرفت.
شنبه 27 دى 1393  6:3
 هدف ایران در مذاکرات چه بود؟
یادداشتی از سید محمد صادق خرازی، سفیر اسبق ایران در فرانسه در روزنامه اعتماد.
سه شنبه 4 آذر 1393  6:5
 داعش از چند منظر
حمایت سیستم اطلاعاتی عربستان-ترکیه از تجهیز داعش و حمایت تبلیغاتی از داعش و ایجاد جنگ روانی و عملیات روانی برای احیای روحیه داعش قابل توجه است.
چهارشنبه 28 خرداد 1393  6:8
 داعش در خاورمیانه به دنبال چیست؟
داعش مخفف دولت اسلامی عراق و شام است که نامش نشان می‌دهد که جریان و جنبشی است که منطقه عراق و شام یا شامات بزرگ (شامل عراق،سوریه،اردن لبنان و بخشی از فلسطین) حوزه فعالیت آن به حساب می‌آید.
جمعه 23 خرداد 1393  6:15
 تاملی بر مناسبات ایران و آمریکا
نمایندگان ایران در مذاکره، نمایندگان حاکمیت، دولت و ملت و مورد وثوق رهبری هستند و همه نحله ها و نهضت های فکری سیاسی، همه گروه ها و احزاب به آنان اعتماد دارند. آنان خوب می دانند چگونه از حقوق مردم پاسداری کنند. حقی که به هیچ وجه قابل اغماض نیست، حقی که ریشه در خواستگاه ملی مردم ایران دارد.
سه شنبه 20 خرداد 1393  6:14
 حماسه فتح خرمشهر هویت ملت ایران
سوم خرداد را باید نقطه عطف تجلی حماسه دفاع مقدس ایران در برقراری پیوندی واقعی با همه باورهای اجتماعی، فرهنگی، اعتقادی، سیاسی دانست.
شنبه 3 خرداد 1393  6:21
 آیت‌الله سید محمد باقر صدر مغز متفکر شیعه در مبارزه با مکاتب مادی و انحرافی
یادداشت سید محمد صادق خرازی به مناسبت سالروز شهادت آیت الله سید محمد باقر صدر
دوشنبه 29 ارديبهشت 1393  6:20
 سه اصل فراموش شده
کوچک ترین تحقیق و تتبع سیاسی نشان میدهد هنگامی که دولت یازدهم عنان قدرت را در دست گرفت در کجا قرار داشتیم
چهارشنبه 23 بهمن 1392  6:20
 دوران تنش زدایی
دیروز در مقدمه ای بر نوع برداشت و نگاه نسبت به سیاست خارجی بصورت اجمالی تاکید کردم. فارغ از برخی اختلاف دیدگاه ها و تفاوت نظر نسبت به روش ها و متدولوژی در اجرای سیاست خارجی، آنچه مهم است ارزیابی گذشته و حال و برنامه برای آینده است که ضرورت اجتناب ناپذیر کارگزاران سیاست خارجی به حساب می آید.
دوشنبه 21 بهمن 1392  6:20
 گذشته، حال و آینده سیاست خارجی
در پی آن هستم که آسیب شناسی نسبت به رفتار ها و هنجارهای گذشته در عرصه سیاست خارجی داشته باشم
يکشنبه 20 بهمن 1392  6:20
 انزوای جریان افراط گرایی
از هنگامی که دولت جدید عنان مسئولیت را به دست گرفته، بیش از پنج دور مذاکرات رسمی در نیویورک و ژنو انجام شده است. در همه مذاکرات دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با درخشش و بینش بسیار خوبی توانسته تحولی شگرف و بزرگ در عرصه دیپلماسی بین المللی جمهوری اسلامی پدید آورد.
دوشنبه 4 آذر 1392  6:19
 جهاد دیپلماتیک
طی پانزده سال گذشته سه دولت درگیر پرونده صلح آمیز هسته ای بوده است. از توافق عینی ایران در سعدآباد تا چالش رو در روی اخیر در نیویورک، ژنو در همه این ها جمهوری اسلامی به دنبال استیلای حق ملت، ایفای نقش بوده است. اگرچه طی این سه دوره سیاست و ترمینولوژی و استراتژی جمهوری اسلامی مبتنی بر اصالت حق مردم و پایبندی به اصول و موازین مندرج در مفاد پادمان بوده است ولی طبیعی است که هر دولت و صحنه گردانان خود، تاکتیک ها و مانورهای متفاوتی را در پیش روی داشته اند.
دوشنبه 13 آبان 1392  6:19
 تحلیل تاریخ دفاع مقدس؛ بازخوانی رفتار شورای امنیت
طی سه نوشتار پیشین بصورت اجمالی به بخش هایی از حماسه دفاع مقدس مردم شریف ایران اشاره داشتم و از حقایق جنگ و آنچه بر مردم ایران رفت، نوشتم. وقایعی که هرگز روا و سزاوار و در شان مردمی با ویژگی های تاریخی وتمدنی ایران نبود. مردمی که در اوج شعور و بلوغ خود مردمی ترین انقلاب ضد استعماری و ضد استبدادی تاریخ قرن بیستم جهان را رقم زدند. انقلابی که مهم ترین حرکت استقلال طلبانه تاریخ ایران بود.
چهارشنبه 3 مهر 1392  6:16
 تحلیل تاریخ جنگ تحمیلی؛ حماسه دفاع مقدس و نظام سلطه
طی دو نوشته پیشین ، پیرامون چیستی و چرایی وقوع جنگ تحمیلی مطالبی عرضه شد که نیازمند واکاویی بیشتری نیز هست؛ اما در نوشتار امروز به نقش قدرت ها و دولت ها در حمایت از تجاوز و پشتیبانی سیاسی و لجستیک و مالی که از روزهای آغاز جنگ تا پایان جنگ همراه و همکار صدام حسین بودند اشاره خواهم کرد
سه شنبه 2 مهر 1392  6:22
 قطعنامه 1975 و آغاز جنگ تحمیلی
در یاد داشت قبل عوامل کلی وقوع جنگ تحمیلی بیان شد . اما ضروری میدانم امروز به ماهیت عهد نامه و یا معاهده ١٩٧٥ الجزائر بپردازم. هیچ دلیل قانع کننده ایی از لحاظ حقوقی - سیاسی برای لغو یک طرفه آن و آغاز جنگ متصور نیست. بر فرض، روزی و روزگاری کشوری معاهدات ارضی و مرزی با کشور همجوار را مغایر با منافع و امنیت ملی خود می دانند. آغاز جنگ و تجاوز بهانه ایی برای احقاق حقوق خود نمی شود،
دوشنبه 1 مهر 1392  6:23
 حماسه دفاع مقدس، تاریخ یک تحلیل
قرن بیستم ، جنگ ها و درگیری های فراوانی را به همراه داشت، از آغاز حضور استعمار در ممالک و سر حدات اسلامی طی چند قرن متوالی، بشریت درگیر خصومات های ارضی و مرزی شد و بسیاری از جنگ ها و ستیز ها با تحریک و تطمیع نظام های استعمارگر نیز تحمیل شد. طی سه قرن اخیر جهان اسلام و جهان سوم مورد تجاوز اشکار سه قدرت جهانی قرار گرفتند استعمار انگلستان به خاورمیانه شرقی دست انداخت و استعمار فرانسه غرب خاورمیانه شمال أفریقا و بسیاری از ممالک افریقایی را شخم زد و استعمار روس نیز آسیای مرکزی وقفقاز و بخش عمده ایی از بالکان را مورد تعرض قرار داد.
يکشنبه 31 شهريور 1392  6:23
1 2 3 4 5 6 7
 نتایج 20 - 40 از تعداد 140  خبر 
 
   copyright 2009-2010, all right reserved. WWW.KHARAZI.IR نقشه سایت        سایتهای مرتبط        تماس با ما