حسنین هیکل
حسنین هیکل متفکر و سباستمدار جهان عرب در استانه نود سالگی از قدرت ذهنی و تحلیل سیاسی وبین اللمللی بخوبی بر می اید وی یکی از کار کشته ترین و زبده ترین سیاستمداران امروز جهان است برخی او را کیسنجر خاورمیانه میدانند وبرخی وی را پدر اندیشه کلاسیک سیاسی دنیای عرب
جمعه 15 شهريور 1392  6:27
 بوی جنگ
بوی جنگ، خون و باروت به مشام می رسد. خاورمیانه در حال تجدید ساختار جدیدی است. به زعم من ساختار قدرت در بعدی دیگر تعریف می شود. بی تردید سه جبهه در خاورمیانه و در حال رودررویی خواهند بود.
چهارشنبه 13 شهريور 1392  6:21
 حق الناس
رهبر بزرگوار انقلاب تاکنون فتاوی برجسته و مهم سیاسی را که متاثر از اندیشه فقاهت سیاسی و کلام شیعی و سال ها ممارست علمی و تجربه عملی است صادر نموده اند که هر کدام از آن ها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.
چهارشنبه 29 خرداد 1392  2:29
 از شلاق تا اخلاق/ماکیاولی گروگانگیر
سحرگاه پنجشنبه هجدهم اکتبر سال دو هزار و دوازده میلادی درمرکز درمان سرطان در دوسلدورف بستری هستم و دو روزی است که شیمی درمانی سنگینی را برای مهار حمله سلول های سرطانی به سیستم لیمفوم بر روی جسمم انجام داده اند. در این میان دوستی بزرگوار از خیل رفیقان شفیق و عزیز دوران دفاع مقدس تماس گرفت وضمن احوالپرسی بشارت پاسخ مجدد و از سر کین حسد و حقد اقای عباس عبدی را نوید داد.تب و درد ایمان وامانم را بریده بود سعی کردم مطالعه آن را به روز بعد موکول کنم ولی چه کنم دلم طاقت نیاورد
جمعه 28 مهر 1391  3:6
 دستان دعا کننده
در یک دهکده کوچک نزدیک نورنبرگ خانواده ای با 18 فرزند زندگی می کردند. برای امرار معاش این خانواده بزرگ، پدر می‌بایستی 18 ساعت در روز به هر کار سختی که در آن حوالی پیدا می‌شد تن می‌داد.
پنجشنبه 13 مهر 1391  3:21
 پاسخ دوم صادق خرازی به عباس عبدی
با توجه به متن جوابیه ای که همزمان با چاپ پاسخ اینجانب به جناب آقای عبدی منتشر کرده اید و علی القاعده این کاری اخلاق گریزانه و غیر معمول در حرفه روزنامه نگاری است که متن پاسخ کسی را قبل از چاپ به طرف مقابل بدهند و همزمان با چاپ پاسخ که حق پاسخ دهنده است اقدام به چاپ جوابیه دیگری کنند.این کار بی تردید ناشی از رفاقت و صمیمیت گردانندگان مجله با طرف دیگر این بحث است و خود نوعی جهت گیری دور از اخلاق حرفه ای در کار مطبوعات می باشد.
دوشنبه 3 مهر 1391  1:45
 پاسخ صادق خرازی به عباس عبدی/وقتی گروگانگیری فرهنگ می‌شود
در ایران ما، تهمت اهانت وتخطئه پیشینه‌ای کهن دارد که دامن نامداران بسیاری را گرفته و سوخته است. تخطئه به‌جای نقد، حدیث کهنه‌ای است که گویی با فرهنگ و ادبیات چپ و چپ‌مسلکان همزاد است. اینان، پیش و بیش از آنکه پیکر تفکر را به تیر طعن بزنند، راه را در تردامنی و تحقیر مخاطب خود می‌جویند
جمعه 24 شهريور 1391  3:20
 حضور روسیه در مذاکرات اشتباه بود
پایان جنگ سرد به منزله پایان رقابت‌ها، تنازع و مباحث اختلافی بین روسیه و آمریکا نیست. روسیه به آمریکا نیاز دارد و روابط دو کشور هم‌چنان در سطح گسترده‌ای ادامه دارد.
يکشنبه 25 تير 1391  14:1
 راست علیه راست/ یادداشت مجله مهرنامه
جهان در حال تحول و تغییرات جدی است. در سال دو هزار و دوازده میلادی فرانسه، روسیه و ایالات متحده با الهام از روند تحولات جهانی، آزمونهای دشواری را در پیش روی خویش دارند و بار دیگر با انتخابات ریاست جمهوری تلاش می کنند که در حفظ موازنه قدرت سهیم باشند.
چهارشنبه 24 اسفند 1390  3:10
 خاتمی همان خاتمی است
حضور آقای خاتمی در انتخابات دارای ابعاد داخلی و خارجی است. تا آنجا که من مطلع هستم ایشان و همفکران وی در مجمع روحانیون مبارز تهران و همچنین شورای نیروهای خط امام هیچگاه از تحریم انتخابات سخن نگفتند، بلکه آنچه گفته شد این بود که شرایط و موقعیت برای اصلاح طلبان به گونه ای نیست تا بتوانند نامزد های مطلوب خود را در انتخابات به مردم معرفی کنند.
دوشنبه 15 اسفند 1390  4:8
 پیروزی ایران در اسکار
یکشنبه شب هفته گذشته، رخداد بزرگ و حادثه سترگی برای جهان هنر و نقش ایرانیان پدیدار شد. آری اکادمی هشتاد و چهارم هنرها و علوم سینمایی ایالات متحده ، اسکار را به فیلم ایرانی «جدایی نادر از سیمین» برای بهترین فیلم زبان خارجی اعطا کرد. این نخستین باری است که یک فیلم ایرانی چنین جایزه معتبری را از آن خود می کند. در سال 1997، « بچه های آسمان» یک فیلم ایرانی دیگر، در بین 5 فیلم برگزیده خارجی نامزد شد اما برنده این افتخار نشد.
دوشنبه 15 اسفند 1390  1:7
 تاملی در باب ادب عاشورایی
چند سالی است که درسوگ و مراثی ال الله خاصه ایام شهادت و یا ایام مبارک ماه رمضان چند صد نفری از دل دادگان مکتب اهل بیت در منزل این جانب جمع میشوند و به ندبه وتضرع و تعمق پیرامون حوادث و وقایع تاریخ اسلام به ویژه ایام شهادت مولی الموحدین امیر المومنین و همچنین ایام تاسوعا وعاشورای سید الشهداً میپردازند
سه شنبه 15 آذر 1390  15:18
  میراث جاویدان «هنریتا لکس»

میراث به جا مانده از هر انسان، به فراخور جایگاه اجتماعی، شخصیتی، علمی و میزان ثروتش در طی حیات متفاوت است، از بعضی از افراد تنها خاطره‌ای در ذهن خانواده‌هایشان باقی می‌ماند، اما بعضی‌های دیگر حتی پس از مرگ هم میراثی از خود به جای می‌گذارند که بر زندگی انسان‌های دیگر تأثیر می‌گذارد و روند تکامل یک جامعه را تغییر می‌دهد.
شنبه 21 آبان 1390  11:59
 ریبلاس اثر درام ویکتور هوگو نابغه ادبی
این درام رمانتیک در واقع شاهکار ویکتور هوگو به شمار می‌رود شاعر و نویسنده نامدار و برجسته فرانسوی در این اثر دربار رو به انحطاط اسپانیا را ماهرانه و با ظرافت تمام به بی اخلاقی توصیف می‌کند.
سه شنبه 3 آبان 1390  5:53
 تاملی در اشعار حافظ شاعر آسمانی
شعر حافظ آسمانی پر ستاره است که آدمی را از پس این همه قرون و اعصار به شگفتی وا می‌دارد. در برابر این آسمان پر ستاره می‌توان به نظاره نشست و در برابر عظمت و شکوه راستین آن سر تعظیم فرود آورد. یا می‌توان تنها به ستاره‌یی پرفروغ، غزلی از غزل‌ها یا بیتی از ابیات. دیده بر دوخت و محو زیبایی آن شد.
جمعه 29 مهر 1390  3:0
 مناظره ای بین امام حق و ابوحنیفه
روزی ابو حنیفه به همراه عدّه ای از دوستانش به مجلس امام جعفر صادق علیه السلام وارد شد و اظهار داشت: «یابن رسول اللّه! فرزندت ، موسی کاظم علیه السلام را دیدم که مشغول نماز بود و مردم از جلوی او رفت و آمد می کردند؛ و او آن ها را نهی نمی کرد، با این که این رفت وآمدها مانع معنویّت می باشد؟!»
پنجشنبه 7 مهر 1390  12:53
 در حکایت فیلتر شدن سایت دیپلماسی ایرانی
در بیمارستان بستری هستم. روی تخت در حالی که سرم بر دستانم و تنفسم با دستگاه انجام میشود ایمیل هایم را که چک میکردم. برادر و همکارم مجید خبر فیلتر شدن سایت دیپلماسی ایرانی را داد. از اینجا مشکلی برای دسترسی به سایت نیست. هنوز این دیار در حوزه استحفاظی دوستان در قدرت قرار نگرفته است.
جمعه 14 مرداد 1390  5:20
 چمران؛ آموزگار روشنفکران دیندار مدعی
ز مصطفی چمران سخن کم گفته نشده، ولی به فضیلت‌های فردی و شخصی او کمتر از ویژگی‌های سیاسی و جهادی و دینی‌اش پرداخته شده است...در نظر روشنفکری دینی چون چمران، مهم‌ترین خدمتی که دین می‌کند به اخلاق است. او با رفتارش انتظار اخلاقی از دین داشت و با توسل به گوهر دین به تجلی حق و عدالت مشروعیتی چندان می‌داد.
شنبه 4 تير 1390  2:56
 چهار ذکر الهی در چهار حالت بحرانی
در شگفتم برای کسی که اندوهگین است چگونه به ذکر «لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین» (سوره انبیاء آیه ۸۷) پناه نمی برد.
يکشنبه 11 ارديبهشت 1390  4:32
 آیت الله سید محمد باقر صدر پیشتاز نوسازی فکری حوزه
شهید ایت الله سید محمد باقر صدر از جمله شهیدان نامدار و نادر و ازعلمداران پر فضیلت مکتب اهل بیت و همچنین از اعاظم عالمان برجسته تاریخ روحانیت شیعه است.
شنبه 20 فروردين 1390  2:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 نتایج 100 - 120 از تعداد 160  خبر 
 
   copyright 2009-2010, all right reserved. WWW.KHARAZI.IR نقشه سایت        سایتهای مرتبط        تماس با ما